شناسهٔ خبر: 32004 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیرکل راه و شهرسازی گلستان خبر داد

اجرای ۵۳ کیلومتر طرح احداث و بهسازی در قالب ۵ پروژه اقتصاد مقاومتی در گلستان/ اختصاص اعتبار ویژه به پنج طرح احداث و بهسازی استان

ابراهیم مبارک قدم مدیرکل راه و شهرسازی گلستان ازاجرای پنج طرح احداث و بهسازی استان به طول کلی ۵۳ کیلومتر از منابع اقتصاد مقاومتی خبر داد.

ابراهیم مبارک قدم، مدیر کل راه و شهرسازی استان گلستان در گفت‌وگو با پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی طول پروژه‌های اجرایی در راستای سیاست‌های ابلاغی اقتصاد مقاومتی در استان را ۵۳ کیلومتر در قالب پنج طرح عنوان کرد و گفت: یکی از اين پروژه‌ها شامل بهسازی پنج کیلومتر از محور شاهرود به شمال از کیلومتر ۱۸ تا ۲۳ آزادشهر-شاهرود است که عملیات زیرساختی و خاک برداری همچنین دیوارسازی و پل‌سازی انجام شده است. برای این پنج کیلومتر که اختصاص به پروژه بزرگ چهاربانده کردن محور شاهرود-شمال دارد مبلغ سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان از محل اقتصاد مقاومتی و هشت میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان از پیوست قانون بودجه اختصاص یافته است.

مبارک قدم افزود: محور دیگر به طول هشت کیلومتر از پروژه احداث باند دوم بزرگراه کردکوی-بندرترکمن اختصاص دارد که عملیات تعریض و ساخت ابنیه فنی و عملیات زیرسازی آن انجام شده و در این پروژه پل بزرگ ۱۴ متری پیش‌بینی شده است. به این هشت کیلومتر مبلغ ۷۶۰ میلیون تومان اعتبار از پیوست بودجه و هفت میلیارد تومان از ماده ۱۸۰ و دو میلیارد تومان نیز از اعتبار مصوب اقتصاد مقاومتی اختصاص یافته است.

مدیر کل راه و شهرسازی گلستان گفت:  تعريض محور آق‌قلا به گنبد به طول ۳۰ كيلومتر در حال اجراست که ۲۰ کیلومتر آن به طرح اقتصاد مقاومتی اختصاص یافته است که به این ۲۰ کیلومتر هشت میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان اعتبار اقتصاد مقاومتی، ۸۰۰ میلیون تومان از اعتبار پیوست بودجه و دو میلیارد تومان نیز به ماده ۱۸۰ ملی اختصاص دارد.

وی با بیان اینکه بهسازی محور اصلی رامیان-اولنگ به طول ۴۷ کیلومتر در دست اجراست، افزود: انجام ۱۰ کیلومتر اول این محور با اعتبار اقتصاد مقاومتی انجام می‌شود که تاکنون ۲۰ درصد ابنیه فنی ساخته شده است. به این ۱۰ کیلومتر ۱۷۱ میلیون تومان اعتبار از پیوست بودجه، چهار میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان از اعتبار اقتصاد مقاومتی و ۱۰ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان از ماده ۱۰ و ۱۲ اختصاص یافته است.

مبارک‌قدم گفت: تعريض و احداث ۱۰ کیلومتر بزرگراه در محور گاليكش – تنگراه که بخشی از پروژه ملی بهشهر-گرگان-بجنورد-قوچان است با اعتبار اقتصاد مقاومتی دردست اجراست که به پیشرفت ۸۷ درصدی رسیده و اعتبار اختصاص یافته به آن ۲۰ میلیارد تومان بوده که هفت میلیارد تومان آن پرداخت شده است.

مدیر کل راه و شهرسازی گلستان افزود: كمربندی گرگان نيز يكی ديگر از پروژه‌های مهم حوزه حمل و نقل استان است كه از اهميت ويژه‌ای در جهت رونق اقتصادی منطقه برخوردار است و در تلاشيم تا اين پروژه هم جزو پروژه‌های اقتصاد مقاومتی قرار گيرد.

نظر شما