شناسهٔ خبر: 32060 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران اعلام کرد:

هوای تهران سالم شد

هوا شناسی - آفتابی معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران گفت: کیفیت هوای پایتخت با کاهش ۶۲ عددی میزان آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون، بر روی عدد ۶۵ و در شرایط سالم قرار گرفت.

«شاخص کیفیت هوا (Air Quality Index = AQI) معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط سالم (زرد) (حدمجاز استاندارد یا حد سلامت)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است».

محمد رستگاری روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: کیفیت هوای شهر تهران در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت هشت امروز، در حد سلامت بوده و بر روی عدد ۶۵ قرار گرفته است.

وی با اشاره به اینکه در همین مدت میزان غلظت آلاینده منوکسید کربن از ۳۴ به ۲۹ کاهش یافته اظهار کرد: میانگین غلظت ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون نیز دراین مدت از ۷۸ به ۴۶ تنزل یافته است.

معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران یادآور شد: ایستگاه های شهرداری منطقه ۱۵، شهرداری منطقه ۳ و پارک قائم( منطقه ۱۸) به ترتیب با شاخص های ۱۰۷، ۱۰۲ و ۹۵ آلوده ترین مناطق پایتخت در ۲۴ ساعت گذشته بودند.

وی تصریح کرد: درهمین مدت، کیفیت هوا تنها در ایستگاه گلبرگ (منطقه ۸) با شاخص ۱۱ پاک بوده و ایستگاه های دانشگاه شهید بهشتی(منطقه یک) با شاخص ۳۷ و شهرداری منطقه ۲ با شاخص ۴۷ کمترین حجم آلاینده های جوی را داشتند.

* برای اطلاع از اخبار متنوع انتشار یافته در شبانه روز با کانال ایرنا استان تهران در تلگرام به نشانی IRNATEHRAN@ همراه شوید.

نظر شما