شناسهٔ خبر: 32080 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

صبح امروز اتفاق افتاد:

فرونشست زمین در بافت فرسوده مولوی به مساحت ۵۰ متر مربع/ احتمال رطوبت خاک بر اثر شکستگی لوله/ دیوار هواکش مترو تخریب شد

فرونشست سخنگوی سازمان آتش‌نشانی از فرونشست زمین در بافت فرسوده مولوی خبر داد و گفت: صبح امروز پس از حضور آتش‌نشانان و عوامل ستاد بحران شهرداری در محل مشاهده شد که حادثه در یک کوچه باریک در بافت فرسوده این محل رخ داده و در پی آن بخشی از کوچه به مساحت حدود ۵۰ متر مربع به عمق تقریبی سه تا چهار متر نشست کرده است.

به گزارش پاگاه خبری وزارت راه و شهرسازی جلال ملکی سخنگوی سامان آتش‌نشانی از فرونشست زمین در بافت فرسوده کوچه ای در نزدیکی خیابان مولوی خبر داد و  گفت: ساعت ۸:۵۹ صبح امروز بخشی از  یک کوچه در خیابان مولوی، حدفاصل چهارراه مولوی و میدان اعدام حدودا به میزان ۳۰ متر فرو ریخت که بلافاصله ۴ ایستگاه به محل حادثه اعزام شدند.

 وی با بیان اینکه این حادثه در محدوده بافت فرسوده منطقه رخ داده است، افزود: این ریزش در مجاورت کارگاه مترو بود که همین موضوع باعث شد دیوار بخش شمالی و ضلع شرقی هواکش مترو تخریب شده و داخل هواکش بریزد. 

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی با بیان اینکه این حادثه تلفات جانی نداشت، تاکید کرد: به علت نا ایمن بودن خیابان، چند خانه تخلیه اضطراری شده و ساکنان به مناطق امن منتقل شدند. 

وی با اشاره به حضور آتش‌نشانان در محل حادثه اظهار کرد: پس از حضور آتش نشانان و عوامل ستاد بحران شهرداری در محل مشاهده شد که حادثه در یک کوچه باریک در بافت فرسوده این محل رخ داده و در پی آن بخشی از کوچه به مساحت حدود ۴۰ تا ۵۰ متر مربع به عمق تقریبی سه تا چهار متر نشست کرده است.

ملکی با بیان اینکه این محل در مجاورت هواکش کارگاه مترو قرار داشت، گفت: در پی نشست زمین شفت سقف نیز تخریب شده و خاک به عمق حدود ۱۲ متری ریزش کرده است.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران با اشاره به اقدامات آتش نشانان برای ایمن‌سازی محل گفت: عوامل آتش نشانی سه ساختمان در مجاورت گودال ایجاد شده را به منظور ایمنی ساکنان تخلیه کرده و آنان را به محل امن انتقال دادند.

وی با بیان اینکه این حادثه ربطی به خیابان مولوی نداشته و در یکی ازکوچه‌ها باریک این خیابان رخ داده است، اظهارکرد: این حادثه مورد مصدوم یا فوتی نداشت و همچنان نیز عوامل آتش نشانی و ستاد بحران در محل حضور دارند.

ملکی با بیان اینکه علت این حادثه در دست بررسی است، خاطرنشان کرد: گمانه‌زنی‌های اولیه حاکی از این است که احتمالا با توجه به رطوبت خاک شکستگی لوله باعث ایجاد این حادثه شده است اما برای اظهارنظر قطعی باید منتظر اعلام نظر کارشناسان ماند.

نظر شما