شناسهٔ خبر: 32084 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

معاون وزیر راه و شهرسازی:

اتلاف انرژی در ساختمان‌های دولتی زیاد است/ نوسازی ۲۵ درصد ساختمان ‌های دولتی/ ۴۰ بیمارستان جدید جایگزین نمونه‌های قدیمی می‌شوند

محمد جعفر علیزاده علیزاده با بیان اینکه این‌که اتلاف انرژی در ساختمان‌های دولتی زیاد است، تصریح کرد: عمده ساختما‌ن‌های دولتی باید جایگزین شوند و بسیاری از ساختمان‌های قدیمی به علت اینکه در گذشته نظام مهندسی ساخت و ساز حاکم نبود و عمدتا قابل بازسازی نیستند برای آنان جایگزین در دستور کار قرار گرفته است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی معاون وزیر راه با اشاره به بازسازی کمتر از ۳۰ درصد ساختمانهای دولتی گفت: فرایند ساخت و ساز تدریجی بوده و حدود ۲۵ درصد ساختمانهای دولتی جایگزین داشته و جدید ساخته شده است.

محمدجعفر علیزاده با بیان اینکه انرژی از ابعاد مختلف حائز اهمیت است، افزود: انرژی از بعد زیست محیطی مهم است که در توسعه پایدار و استفاده برای نسل های بعدی نقش مهم و بی بدیلی دارد.

وی ادامه داد: با توجه به نگاه دولت به مقوله سلامت و ارتقاء سلامت عمومی کشور و اعتباری که از محل مالیات برارزش افزوده دارد، تا پایان دولت بالغ بر ۴۰ بیمارستان جایگزین بیمارستانهای قدیمی خواهیم کرد.

رئیس سازمان مجری ساختمان‌ها و تاسیسات دولتی افزود: قسمت عمد ای از اعتبارات محقق شده و تا این لحظه ۱۷ بیمارستان با بیش از ۱۳۰ تخت تحویل دهیم گام بزرگی است و تعداد زیادی در حال تکمیل و آماده سازی است و به زودی تحویل داده خواهد شد.

وی افزود: در ارتقاء شاخص های فیزیکی، سلامت کار بسیار مهم است و بدون وجود زیر ساخت ها امکان ارائه خدمات در سطح گسترده ای وجود ندارد و نگاهی که دولت به مقوله نوسازی ساختمانها داشت امسال تحول ایجاد خواهیم کرد.

علیزاده با بیان اینکه اینکه اتلاف انرژی در ساختمانهای دولتی زیاد است، تصریح کرد: عمده ساختمان های دولتی باید جایگزین شوند و بسیاری از ساختمانها قدیمی به علت اینکه در گذشته نظام مهندسی ساخت و ساز حاکم نبود و فاقد اسکلت قوی هستند و عمدتا قابل بازسازی نیستند؛ جایگزینی برای انان در دستور کار قرار گرفته است.

در پایان معاون وزیر راه و راه و شهرسازی خبرگزاری صدا و سیما گفت: نگاه منسجم به کل مقوله ساخت و ساز دولتی خصوصی باید داشته باشیم. برخی ساختمان های دولتی قابل بازسازی نیستند و در مجموع باید بیشتر ساختمانهای کشور باید بازسازی و نوسازی شود که در دستور کار قرار گرفت.

نظر شما