شناسهٔ خبر: 32229 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس دهم؛

استمرار مطالعات وزارت راه و شهرسازی در باره امکان و احتمال فرونشست و فروریزش‌ها/ شهرداری مناطق مختلف پایتخت را از منظر فرونشست رصد کند

کولیوند نماینده کرج رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس بازنگری مستمر در طرح جامع و تفصیلی شهری و شناسایی کامل مناطق شهری را زمینه ساز جلوگیری از فرونشست‌های زمین در پایتخت دانست.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی،محمدجواد کولیوند نماینده مردم کرج در مجلس دهم شورای اسلامی در خصوص فرونشست‌های اخیر در تهران، گفت: مطالعات مسئولان وزارت راه و شهرسازی و شهرداری‌ها درباره فرسایش زمین، طرح‌های جامع و تفضیلی  و بافت فرسوده باید مستمر باشد، بازنگری مدام در این مطالعات می‌تواند از راهکارهای جلوگیری از فرونشست زمین باشد.

نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شهردار نیز موظف به نگهداری شهر است، تصریح کرد: در شرایطی که شهردار، اختیار تمام امور شهر را ندارد باید با انجام مطالعات، حوادث را پیش‌بینی و به دستگاه ‌مربوطه چون وزارت راه و شهرسازی، وزارت نیرو، مخابرات و غیره هشدار دهد.

وی با بیان اینکه مدیران اجرایی و مسئولان شهرداری باید نقاط ضعیف شهر را شناسایی کنند، افزود: شهرداران مناطق باید به تمامی مشکلات منطقه واقف بوده و بر اشکالات آن واقف باشند، در حقیقت شهرداری باید به مشکلات هر منطقه خود مسلط بوده تا از این طریق بتواند به دستگاه‌های ذی ربط اخطار دهد.

رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی، به خانه ملت گفت: بازنگری مستمر طرح جامع و تفصیلی و شناسایی تمام و کمال مناطق شهری توسط شهرداران منطقه و شهردار پایتخت برای جلوگیری از فرونشست زمین ضروری است./

نظر شما