شناسهٔ خبر: 32246 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

بازگشایی نیمی از راه‌های روستایی مسدود درآذربایجان شرقی

داریوش باقرجوان تاکنون از ۶۲۷ راه روستایی مسدود دراستان آذربایجان شرقی حدود ۳۰ راه باز شده و تلاش راهداران برای بازگشایی سایر راه‌ها ادامه دارد.

داریوش باقرجوان، مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان شرقی درگفت‌وگو با پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی عنوان کرد: به دنبال کولاک و برف شدید دیشب راه ۶۲۷ روستای استان بسته شد و تاکنون تردد روان درتمام محورهای اصلی جاری است و از صبح امروز با تلاش راهداران مسیر ۳۰۰ روستا بازگشایی شده و تلاش راهداران ادامه دارد.

باقرجوان افزود: روستاهای گرفتار کولاک که درحال بازگشایی هستند به شهرستان‌های میانه، سراب، بستان‌آباد، اهر، هشترود، مراغه و ورزقان تعلق دارند.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان شرقی گفت: درمحور اهر-کلیبر، گردنه سامبران به دلیل کولاک مسدود شده بود که بازگشایی شده و دیگر مسیرهای برف‌گیر که تردد درآنها به دشواری انجام می‌شود شامل محور مراغه-هشترود، راهدارخانه یوزبند و گردنه آتاجان درآزادراه پیامبر اعظم(ص) است.

وی تصریح کرد: درمجموع ۱۰۲۳ نیروی راهدار ثابت، قراردادی، شرکتی و فصلی با ۶۲۷ دستگاه ماشین‌آلات امور راهداری استان را برعهده دارند و خوشبختانه با وجود عمر بالاتر از۳۶ سال ماشین آلات راهداری استان با مشکل خاصی مواجه نشده‌ایم.

نظر شما