شناسهٔ خبر: 32562 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گیلان تشریح کرد:

تمهیدات ویژه راهداری زمستانی در استان گیلان/ محور پونل- خلخال بسته است/ استقرار ۳۷ اکیپ راهداری با ۲۴۵ دستگاه ماشین آلات در محورهای استان

ناصر آل محمدی مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان از تداوم بسته بودن محور پونل - خلخال، حد فاصل زندانه تا گردنه الماس به علت خطر سقوط بهمن خبر داد.

ناصر آل محمدی، مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان گیلان درگفت‌وگو با پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی  از تداوم بسته بودن محور پونل - خلخال، حد فاصل زندانه تا گردنه الماس به علت خطر سقوط بهمن خبر داد و عنوان کرد: رانندگان می توانند از محور اسالم به خلخال به عنوان مسیر جایگزین تردد کنند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گیلان با بیان اینکه حجم برف‌روبی انجام شده درسال جاری طی این مدت شش میلیون مترمکعب بوده است، تصریح کرد: نقاط مه‌گیر و گردنه‌های راه‌های مواصلاتی را شناسایی کرده‌ایم وتمهیدات لازم جهت تردد ایمن اندیشیده شده است. ضمن اینکه محورهای مواصلاتی و شریانی و گردنه‌های برف‌گیر ومه‌گیر ازجمله اسالم- خلخال، سیاهکل- دیلمان و رودسر- اشکورات را برای هدایت مناسب ترافیک خط‌کشی کرده‌ایم و سه دستگاه جرثقیل برای امدادرسانی در هنگام نیاز در شهرستان‌های لاهیجان، تالش و رودبار مستقر شده و راهدارخانه‌ها برای امدادرسانی مسافران و خودروهای در راه‌مانده ناشی از برف و کولاک تجهیز شده‌اند.

وی با اشاره به اینکه پاسخ‌گویی و اطلاع‌رسانی به بهره‌برداران از راه‌های مواصلاتی به صورت شبانه‌روزی با شماره تلفن گویا ۱۴۱ با جواب‌گویی ۳۰ خط همزمان و پیامک ۱۰۰۰۰۰۱۴۱ صورت می‌گیرد، افزود: همچنین درهنگام نیاز تعداد گشت‌های راهداری را برای امداد و اطلاع‌رسانی افزایش می‌دهیم.

آل محمدی با بیان اینکه ۳۷ اکیپ راهداری با ۲۴۵ دستگاه ماشین آلات سبک و سنگین و نیمه سنگین در محورهای استان مستقر و آماده خدمت رسانی هستند، گفت: هموطنان چنانچه قصد عزیمت به محورهای کوهستانی و برفگیر استان را دارند، حتما تجهیزات ایمنی نظیر زنجیر چرخ را به همراه داشته باشند.

وی افزود: خوشبختانه تمام ماشین‌آلات راهداری را از اداره کل راه و شهرسازی تحویل گرفته‌ایم ولی هنوز امور تفکیک راهداری از راه و شهرسازی استان به طور کامل به پایان نرسیده است.

نظر شما