شناسهٔ خبر: 32630 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مسئول راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای ملایر:

حمل حدود ۷۰۰ هزار تن بار در سه‌ماهه فصل پاییز از شهرستان ملایر در استان همدان

جواد نگاه داری حدود ۷۰۰ هزار تن بار توسط انواع ناوگان باری شهرستان ملایر استان همدان در سه‌ماهه سوم امسال از این شهرستان به سایر نقاط کشور جابجا شده است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان همدان، مسئول اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای ملایر با بیان اینکه در سه‌ماهه پاییز امسال ششصد و ۶۹ هزار و ۱۲۰ تن بار از این شهرستان جابجا شده گفت: این در حالی است که میزان بار جا به جا شده در مدت مشابه سال ۹۴، چهارصد و هفتادوچهار هزار و ۶۳۵ تن کالا بوده است که بیانگر رشد ۴۱ درصدی در سه‌ماهه پاییز امسال است.

جواد نگاهداری گفت: کامیون‌های فعال در شهرستان ملایر تحت پوشش ۱۴ شرکت حمل‌ونقل کالا جابه‌جایی بار را از شهرستان ملایر به اقصا نقاط کشور بر عهده دارند.

مسئول اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای ملایر تعداد بارنامه‌های صادرشده برای حمل این تناژ بار را در سه‌ماهه پاییز امسال ۳۹۰۷۵ مورد اعلام کرد و افزود: تعداد بارنامه‌های صادره در مدت مشابه سال قبل ۲۹۸۱۵ فقره بوده و امسال تعداد ۹ هزار و ۲۶۰ فقره بارنامه در بیشتر از سال قبل صادر شده است.

وی بیان کرد: عمده محصولات حمل شده از شهرستان شامل: سیمان / محصولات معدنی از قبیل سنگ‌آهن / محصولات کشاورزی شامل سیب‌زمینی و گندم / محصولات صنعتی چون، سیلیس، فلدسپات، فرآورده‌های نفتی شامل بنزین / گازوییل و نفت کوره بوده که از شهرستان بارگیری شده است.

مسئول اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای ملایر میانگین سنی ناوگان باری شهرستان را بالا اعلام کرد و افزود: ناوگان باری شهرستان را فرسوده و بالاتر از میانگین کشوری خواند.

وی یادآور شد: در سه‌ماهه پاییز سال گذشته میزان عبور بارهای ترافیکی شهرستان ۷۹۷ مورد بوده است که عبور این نوع بارها در سه‌ماهه سوم امسال کاهش داشته و این امر نشان‌دهنده عبور بارهای ترافیکی از سایر شهرستان‌های استان بوده است.

نگاهداری در خصوص تعداد سفر و مسافرین جابه‌جا در فصل پاییز از این شهرستان نیز گفت: ۱۷۱ هزار و ۱۴۳ نفر مسافر با تعداد ۱۳ هزار و ۷۰۹ سفر از شهرستان ملایر به سایر نقاط کشور جابه‌جا شده‌اند.

نظر شما