شناسهٔ خبر: 32838 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیرکل راه و شهرسازی استان مرکزی خبر داد:

تثبیت و تقویت فعالیت‌های یگان حفاظت راه و شهرسازی استان مرکزی در یک برنامه دوساله

جلسه به گفته مدیرکل راه و شهرسازی استان مرکزی، فعالیت‌های یگان حفاظت این اداره کل در یک برنامه دوساله، تثبیت و تقویت می‌گردد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان مرکزی، مجید شارقی مدیرکل راه و شهرسازی استان مرکزی گفت: در استان مرکزی بیش از ۵۳ هزار هکتار اراضی ملی (دولتی) وجود دارد که متأسفانه از سوی عده‌ای سودجو گاها مورد تصرفات غیرقانونی قرار می‌گیرد یکی از مهم‌ترین سیاست‌ها و راهبردهای وزارت راه و شهرسازی حفظ و مراقبت از اراضی ملی در سراسر استان‌هاست و این مهم را از طریق یگان‌های تازه تأسیس حفاظت که در واقع به نمایندگی از سازمان ملی زمین و مسکن ایفای نقش می‌نمایند در تمامی استان‌ها، پیگیری و اجرایی می‌نماید.

مدیرکل در ادامه با اشاره به اهمیت یگان حفاظت افزود: از اسفندماه سال گذشته شاهد آغاز به کار رسمی یگان مستقل حفاظت اداره کل راه و شهرسازی استان مرکزی به عنوان یکی از استان‌های پیشگام در حفظ و حراست از اراضی بیت‌المال بودیم و در طول این مدت تعدادی از نیروهای این اداره کل پس از طی دوره‌های آموزشی و کسب مهارهای لازمه در قالب این یگان سازمان‌دهی شده و فعالیت خود را با جدیت آغاز نموده‌اند.

وی با اشاره به آخرین فعالیت‌های این یگان بیان کرد: امسال ما شاهد آزادسازی و رفع تصرف ده‌ها هزار مترمربع از اراضی ملی در جای‌جای استان مرکزی توسط اکیپ‌های آموزش دیده این یگان بوده‌ایم و مجموعه فعالیت‌های این یگان را در این مدت کوتاه تأسیس و آغاز به کار، بسیار مثبت ارزیابی می‌کنیم.

گفتنی است در این جلسه سرهنگ مرادی فرمانده یگان حفاظت این اداره کل با قدردانی از حمایت‌های شارقی مدیرکل راه و شهرسازی استان مرکزی از این یگان، برنامه‌های آتی خود را جهت ارتقاء فعالیت‌های یگان حفاظت این اداره کل تشریح کرد.

نظر شما