شناسهٔ خبر: 32915 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

با حضور وزیر راه و شهرسازی انجام شد

افتتاح ۴۵ کیلومتر از پروژه دوبانده کردن محور اردکان- چوپانان/ راه تردد از جنوب تا شمال کشور کوتاه شد/ ارتباط میان‌بر از یزد تا استان‌های جنوبی

عباس آخوندی با به انجام رسیدن پروژه‌ دو بانده کردن محور اردكان- چوپانان که افتتاح بخشی از آن با حضور عباس آخوندی انجام شد، فاصله استان یزد با استان‌های شمالی ۳۰۰ کیلومتر کاهش می‌یابد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه وشهرسازی امروز ۵شنبه ۱۶ دی ماه ۴۵ كیلومتر از پروژه دو بانده کردن محور اردكان-چوپانان با حضور عباس آخوندی وزیر راه وشهرسازی در استان یزد افتتاح شد. طول كل این پروژه ۱۰۱.۲ كیلومتر و طول باند جدیدالاحداث ۷۲ كیلومتر اعلام شده كه در حال حاضر ۴۵ كیلومتر آن به دست وزیر راه و شهرسازی افتتاح شد.

بر اساس اطلاعات كلی قرارداد پروژه مذكور كارفرمای این طرح شركت ساخت و توسعه زیربناهای توسعه كشور است كه در حال حاضر پیشرفت فیزیكی این پروژه را ۶۹ درصد و پیشرفت ریالی آن را ۷۵.۷ درصد اعلام كرده‌اند.

برقراری ارتباط میان‌بر در حدفاصل محورهای راه یزد و استان‌های جنوبی با اتصال مستقیم به مراكز استان‌های شمالی كشور، كاهش قابل ملاحظه طول مسیر به میزان حدود ۳۰۰ كیلومتر در حدفاصل شهرهای یزد و استان‌های شمالی، اتصال مراكز صنعتی، معدنی، كشاورزی و جمعیتی منطقه طرح به شكل سراسری، توسعه زیرساخت‌های حمل ونقل شبكه راهی در محدوده حوزه نفوذ طرح، صرفه‌جویی در مصرف انرژی و سوخت و همچنین كاهش آمار سوانح و تصادفات جاده‌ای در ابعاد منطقه‌ای و ملی از اهداف اصلی اجرای این پروژه به شمار می‌رود.

این مسیر همچنین حدود ۷۰کیلومتر مسیر استان یزد تا استان تهران را نیز کاهش می‌دهد.

 

نظر شما