شناسهٔ خبر: 33198 - سرویس هوایی
نسخه قابل چاپ

کاظم جلالی در مراسم ورود نخستین هواپیمای برجامی مطرح کرد؛

تبریک به خانواده بزرگ صنعت هواپیمایی کشور/ حضور در جشن پیروزی و به کرسی‌نشستن حقانیت ملت ایران/ تحریم‌کنندگان فهمیدند ایران بزرگ هرگز قابل حذف نیست/ تقدیر از دولت تدبیر و امید و وزیر راه و شهرسازی

ورود رییس مرکز پژوهش‌های مجلس با قدردانی از دولت خدمتگزار تدبیر و امید و از وزیر راه و شهرسازی گفت: باید به دکتر ظریف و به مذاکره‌کنندگان هم دست مریزاد گفت و بی شک نام آنها در تاریخ خواهد ماند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، کاظم جلالی رییس مرکز پژوهش‌های مجلس در جمع میهمانان حاضر در مراسم تحویل نخستین ایرباس گفت: از دولت خدمتگزار تدبیر و امید و از وزیر پرکار و فهیم راه و شهرسازی قدردانی می‌کنم و به خانواده بزرگ هواپیمایی کشور این پیروزی را تبریک می‌گویم.

وی ادامه داد: امروز نیامده‌ایم که به ایرباس خیرمقدم بگوییم یا در شادی حضور یک هواپیما شادی کنیم چرا که ملت ایران فرهیخته و بزرگ است. حضور امروز ما جشن به کرسی نشستن حقانیت این ملت است. جلالی ادامه داد سخنان حقی را که روزگاری بنیانگذار انقلاب بیان کرد و با رهبری‌های مقام معظم‌ رهبری جلوه‌گر شد و به مذاکرات هسته‌ای رسید یک بار دیگر نام نظام جمهوری اسلامی ایران را بر سر زبان‌ها انداخت.

جلالی با بیان آن که باید هم به دکتر ظریف و هم به مذاکره کنندگان دست مریزاد گفت، ادامه داد: نام آنها در تاریخ خواهد ماند.

وی توضیح داد مذاکره کنندگان ما به پشتوانه حقانیت ملت و نظام مذاکرات را پیش بردند و افتخار آفریدند و همان‌هایی که روزگاری ما را تحریم کرده بودند امروز این تحریم را شکسته و متوجه شده‌اند ایران بزرگ هرگز قابل حذف و نادیده گرفته شدن نیست.

جلالی ادامه داد همه باید انصاف داشته باشیم، در ایامی از تاریخ ایران شاهد بودیم که پیروزی‌های کوچک را جشن گرفتند وآن را در بوق و کرنا می‌کردند. این پیروزی نباید نادیده گرفته شود چرا که متعلق به همه ملت است و باید به دیده انصاف به آن نگاه کرد.

نماینده مردم تهران ادامه داد: از سال‌ها تحریم هوایی و کهنگی ناوگان هوایی ایران کشورهای همسایه سود برده‌اند و حتی مسئول ترانزیت ایرانیان نیز بودند. ما امیدواریم که نوسازی هما قدرت گذشته را به ایرلاین ملی جمهوری اسلامی ایران بازگرداند.

وی همچنین گفت: اگر مدعی مردم‌مداری هستیم و مدعی آن هستیم که باید مشکلات اقتصادی واشتغال را حل کرد پس باید خبرهای خوب را مخابره کنیم و این پیروزی‌ها را غنیمت بشماریم و کشور را به سمت امید و نشاط پیش ببریم.

رییس مرکز پژوهش‌های مجلس ادامه داد: این که برخی‌ها کوس ناامیدی می‌نوازند و هر روز خبرهای بد مخابره می‌کنند خدمت به مردم نیست. امروز باید به کارآفرین و تولیدکننده امید داد.

جلالی متذکر شد صحنه ورود هواپیمای جدید به ایران حکایت از امید، تدبیر و رفتن به سوی آینده‌ای روشن دارد.

نظر شما