شناسهٔ خبر: 33212 - سرویس وزارتی
نسخه قابل چاپ

وزیر راه و شهرسازی مطرح کرد:

تحول بزرگ در صنعت هوایی کشور با ورود ۲۰۰ فروند هواپیما/ تلاش برای بازسای هما، عرضه در بازار بورس و ارتقای مدیریتی/ افزایش سرمایه هر ایرلاین تا ۱۰۰ میلیون دلار

نشست وزیر راه و شهرسازی با اشاره به این نکته که امضاء قراداد با ایرباس، بویینگ و ای‌تی‌آر تحولی بزرگ و سرآغاز نوسازی ناوگان هوایی کشور است، گفت: این آغاز راه است و پایان راه بازسای شرکت هما عرضه آن در بازار بورس، افزایش سرمایه هما و همچنین ارتقای مدیریتی هما خواهد بود.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، عباس آخوندی در نشست مطبوعاتی که پس از مراسم ورود نخستین ایرباس به ایران برگزار شد گفت: ما در سرآغاز نوسازی ناوگان هوایی هستیم و بر اساس قرادادی که با ایرباس، بویینگ و ای‌تی‌آر داریم در نهایت تحولی بزرگ با ورود ۲۰۰ فروند هواپیما به کشور انجام می‌شود.

آخوندی همچنین خبر داد که تا دو هفته دیگر قرارداد با ای‌تی‌آر برای خرید ۲۰ فروند هواپیمای کوچک نهایی می‌شود و گفت: تا پایان سال شاهد فرود ۲ فروند هواپیمای ایرباس دیگر هستیم و این در حالی است که تا پایان سال ۲۰۱۷ هفت فروند هواپیمای دیگر از ایرباس تحویل می‌گیریم.

آخوندی ادامه داد: همواره این نوع اقدامات و قراردادهای بزرگ به مراقبت‌های جدی نیاز دارد و همان طور که رهبری فرمودند ما به قرآن و قانون پایبند بوده و پای امضای خود در تمامی قراردادها می‌مانیم؛ البته تا زمانی که طرف مقابل به آن قرارداد احترام بگذارد.

آخوندی گفت: ایرباس و بویینگ و ای‌تی‌آر با حسن نیت پای امضای قرارداد نشسته‌اند و دلیلی ندارد که این قرارداد امضا شود اما اجرایی نشود. وی ادامه داد البته حق می‌دهیم به آنهایی که به این قرارداد خوش‌بین نبوده‌اند چرا که تاریخی طولانی از تلخی روابط بین ما و جهان وجود داشته است و خیلی از رسانه‌های داخلی و خارجی گمانه زنی‌هایی منفی بر اساس همین تاریخچه داشتند.

وی ادامه داد: ما به توان و موقعیت ایران امید داریم و مطمئن هستیم که تمام توان خود را به کار گرفته‌ایم.

وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد که این آغاز راه است و پایان راه بازسای شرکت هما عرضه آن در بازار بورس، افزایش سرمایه هما و همچنین ارتقای مدیریتی هما خواهد بود.

آخوندی همچنین توضیح داد که برای ارتقای کیفیت سایر ایرلاین‌ها بحث افزایش کفایت سرمایه را مطرح کردیم و تصمیم گرفتیم که سرمایه هر ایرلاینی به ۱۰۰ میلیون دلار افزایش پیدا کند. او همچنین متذکر شد که تعمیر، نگهداری، اوورهال و تامین قطعات از دیگر اقدامات ایران است که در مسیر نوسازی ناوگان ادامه پیدا خواهد کرد.  

نظر شما