شناسهٔ خبر: 33240 - سرویس هوایی
نسخه قابل چاپ

پیام رئیس سازمان هواپیمایی كشوری به مناسبت ورود نخستين هواپيمای برجامی؛

باید باوركنیم رشد و توسعه صنعت هوانوردی در دستان ما است/ تاكيد بر سه محور اساسی اقدامات صنعت هوانوردی

عابدزاده رئیس سازمان هواپیمایی كشوری در بخشی از پيام خود كه به مناسبت ورود نخستين هواپيمای برجامی صادر كرده، آورده است: بايد از این پس باور كنیم كه رشد و توسعه صنعت هوانوردی در دستان ما است و توسعه صنعت وظیفه‌ای است كه باید در برابر آن بیش از پیش پاسخگو باشیم.

به گزارش پايگاه خبري وزارت راه و شهرسازي متن كامل پیام رئیس سازمان هواپیمایی كشوری به شرح ذیل می‌باشد:
 
به نام خدا
 
همكاران عزیز و شاغلان در صنعت هوانوردی؛ اولین هواپیمای خریداری شده در قراردادهای اخیر، به شكل مستقیم از كارخانه سازنده به یكی از خطوط هواپیمایی كشور تحویل داده شد.

امروز روز ویژه‌ای در صنعت هواپیمایی كشوری است، روزی است كه سعی و تلاش و پایداری شما بر سر حفظ صنعت هواپیمایی كشوری در شرایط دشوار تحریمها و محدودیت منابع به نتیجه رسید و اولین نشانه‌های قطعی دسترسی به محصولات به طریق مستقیم و با تأمین مالی متعارف در دنیا فراهم آمد.

از این تاریخ باید بیشتر ازآنچه كه از قبل انجام داده‌ایم، فعالیت كنیم. شاید تا کنون بخش عمده ای از مشكلات خودمان را در نبود هواپیمای مناسب و تحریم ها می‌دیدیم، لیكن از این پس باید باوركنیم كه رشد و توسعه صنعت هوانوردی در دستان ما است و توسعه صنعت وظیفه ای است كه باید در برابر آن بیش از پیش پاسخگو باشیم.

این نشانه اولیه و البته مهم، گشایش در صنعت هواپیمایی كشور با اتكا بر توانایی های ملی ما بدست آمده است. مذاكرات طولانی و پیچیده در دوره های مختلف برای اثبات حقانیت كشور  به پشتوانه دارایی‌ها و توانمندی‌های ملی در دست انجام بوده و ظرفیت ها و توانایی های عمده در جمهوری اسلامی ایران كه با زحمات و تلاشها و راهنمایی های طیف وسیعی از مردم و مسئولین فراهم شده بود این فرصت را برای صنعت هواپیمایی كشور رقم زده است.

نوسازی ناوگان هواپیمایی و ایجاد چشم انداز برخورداری از یك صنعت توسعه یافته، ما كاركنان و مدیران این صنعت را بیش از پیش در برابر جمهوری اسلامی، امام راحل، مقام معظم رهبری، شهدای گرانقدر كشور و مردم عزیزمان وام‌دار ساخته است.

بر ما فرض است كه قدر فرصت های در اختیار گذاشته شده كه به بهای سختی‌ها، پایمردی‌ها و پافشاری بر آرمان‌های جمهوری اسلامی ایران برای این صنعت بدست آمده است را بدانیم و نهایت سعی و تلاش خود برای توسعه صنعت هواپیمایی، آنگونه كه لایق مردم و نظام جمهوری اسلامی ایران است به كار بندیم.

حفظ و ارتقاء سطح ایمنی صنعت هواپیمایی كشور، توسعه و ورود مناسب به بازار حمل و نقل هوایی بار و مسافر در سطح منطقه و جهان و ارائه خدمات شایسته و رضایت بخش به مسافران هوایی سه محور اساسی اقدامات ما خواهند بود.

بی تردید همكاران من در سازمان هواپیمایی كشوری موظف هستند كه با صبر، دلسوزی، تعهد، ارتقاء دانش، پایبندی به منافع ملی صنعت هواپیمایی، به‌كارگیری آخرین توان خود و استفاده از الگوهای خلاقانه و كارآمد حاكمیتی، تسهیل كننده فعالیت صنعت هواپیمایی غیر نظامی در كشور باشند.

به طور حتم شرایط دشواری را كه پشت سر گذاشتیم به یاد خواهیم داشت و باور داریم كه آنچه صنعت ما را در این سالها پابرجا نگاه داشت، تكیه بر توان و تعهد داخلی بوده است. این توان داخلی ارزشمند ایجاد شده نباید كنار گذاشته شود بلكه باید تقویت شود تا از گشایش ایجاد شده به بهترین نحو استفاده کرد و یا اگر احیانا محدودیت بر صنعت هوانوردی تحمیل گشت بهتر از گذشته خدمتگزار مردم باشیم.

ما از امروز به گونه دیگری به خود و مسئولیتی كه در برابر كشور داریم نگاه خواهیم كرد و از آن جهت که صنعت حمل و نقل هوایی آماده جهش و توسعه شده است، باید نقش خود را به خوبی ایفا كنیم.

علی عابدزاده
معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان هواپیمایی كشوری

نظر شما