شناسهٔ خبر: 33300 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی خبر داد:

۲۴ کیلومتر از راه‌آهن مراغه- ارومیه آماده بهره‌برداری

نشست عملیات ریل‌گذاری حدفاصل شهر مهاباد به سمت شهر نقده به طول ۲۴ کیلومتر؛ فاز سوم طرح ملی احداث راه‌آهن مراغه- ارومیه تکمیل شده و این خط ریلی در روزهای آتی به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان آذربایجان‌غربی، مدیرکل راه و شهرسازی استان در نشست مشترک با کارکنان این اداره کل گفت: ۲۴ کیلومتر از راه‌آهن ارومیه-مراغه آماده بهره‌برداری است و مراحل نهایی ساخت ساختمان اصلی ایستگاه نقده با ۹۸ درصد پیشرفت اجرایی رو به اتمام است.

داریوش نصر تکمیل احداث ۱۵ کیلومتر از آزادراه ارومیه- تبریز را از شاخص‌ترین دستاوردهای حوزه حمل‌ونقل استان برشمرد و گفت: همچنین با توجه به احداث ۴۶ کیلومتر بزرگراه، ۲۵ کیلومتر راه اصلی و ۱۲۰ کیلومتر راه روستایی در سال ۹۵ می‌توان گفت در عرصه تحقق اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل شده است.

وی به ارتقای ۱۲ پله‌ای رتبه مدیریت املاک و حقوقی اداره کل راه و شهرسازی استان در ارزیابی عملکرد اشاره کرد و افزود: در ارزیابی عملکرد شش‌ماهه سال ۹۵ حوزه املاک و حقوقی این اداره کل از سوی دفتر ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات سازمان ملی زمین و مسکن در رتبه ۲۰ کشوری قرار گرفت و امید است این رقم در شش‌ماهه دوم به کمتر از ۱۵ برسد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان یادآور شد: میزان مطالبات پیمانکاران این اداره کل با احتساب اداره کل راهداری از ۲۲۵ میلیارد تومان به ۱۲۹ میلیارد تومان از طریق پرداخت نقدی، اسناد خزانه و کسر قیر کاهش یافته است.

نصر تشکیل کمیسیون‌های ماده پنج، ستاد مسکن، ستاد بازآفرینی شهری، کارگروه زیربنایی و به نحوی که هیچ پرونده‌ای بلاتکلیف در این عرصه وجود ندارد را از دیگر اقدامات این اداره کل برشمرد.

وی همچنین مدیریت بهینه و تعامل‌گرایی در جابه‌جایی مدیریت راهداری و تشکیل اداره کل راهداری و حمل‌ونقل استان را ماحصل یک کارگروهی و مشارکت فعالانه عنوان کرد.

 این مقام مسئول از تلاش، کوشش و احساس مسئولیت تک‌تک اعضای مجموعه راه و شهرسازی استان تقدیر و تشکر کرد و گفت: افزایش پایه حقوق و تغییر احکام نیروهای انسانی که از تعهدات گذشته بود توانستیم با همکاری حوزه‌های مختلف عملی کنیم.

مدیرکل راه و شهرسازی استان با اشاره به تخصص گرایی در این مجموعه، تأکید کرد: باید تفکر جدید با نگاه نو برای خلق هدف مشترک و رسیدن به اهداف سازمانی عجین شود.

نشست مشترک مدیرکل راه و شهرسازی استان با کارکنان به شکل ماهانه با هدف تعامل‌گرایی و ارتقای ارتباطات درون سازمانی برگزار می‌شود.

نمایش فیلم مستند عملکرد و فعالیت حوزه‌های مختلف اداره کل راه و شهرسازی در یک سال گذشته و پاسخگویی مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی به پرسش‌های کارکنان در فضای دوستانه از دیگر برنامه‌های این نشست بود.

نظر شما