شناسهٔ خبر: 33348 - سرویس هوایی
نسخه قابل چاپ

واکنش وزارت راه و شهرسازی به انتشار اخبار کذب در برخی رسانه‌ها؛

خبر ممنوع‌الخروجی نخستین هواپیمای برجامی کذب است/ ممنوعیت جابجایی افراد منتسب به نهادهای مشمول تحریم صحت ندارد/ خبرهای خوشی درباره نوسازی در دو حوزه جاده‌ای و ریلی در راه است

ساختمان وزارت راه رئیس مرکز ارتباطات واطلاع رسانی وزارت راه وشهرسازی با اعلام اینکه دو خبر ممنوع‌الخروج بودن ایرباس ۳۲۱ جدید هواپیمایی ایران ایر و ممنوعیت جابجایی افراد منتسب به نهادهای مشمول تحریم با این هواپیما صحت ندارد، گفت: متأسفانه جریانی سعی در تخریب خرید این هواپیما به‌عنوان یک دستاورد پسابرجامی دارد.

سید قاسم بی‌نیاز، رئیس مرکز ارتباطات واطلاع رسانی وزارت راه وشهرسازی، در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، گفت: خبرهای خوشی درباره نوسازی در دو حوزه جاده‌ای و ریلی در راه است.

وی ادامه داد: وزارت راه و شهرسازی از مدتها پیش در خصوص نوسازی و ارتقای ایمنی تمامی ناوگان چهارحوزه حمل و نقل برنامه ریزی کرده است و به زودی شاهد رونمایی از برنامه‌های وزارتخانه در این حوزه خواهیم بود.

بی نیاز بابیان اینکه متأسفانه اخبار کذب در خصوص هواپیمای جدید هما در فضای مجازی دست‌به‌دست می‌شود، گفت: خبر ممنوع‌الخروج بودن ایرباس ۳۲۱ جدید هواپیمایی ایران ایر به‌طور کامل کذب است.

وی، توضیح داد: به‌کارگیری این هواپیما در مسیر داخلی تصمیم داخلی ایران ایر است و اصلاً چنین مسائلی در قرارداد خرید هواپیما نیامده و ایران ایر به هر صورت ممکن که صلاح بداند می‌تواند از هواپیما استفاده می‌کند و فقط به دلیل تصمیم‌های بخش‌های بازرگانی ایران ایر  این هواپیما فعلا در مسیرهای داخلی پرواز می‌کند.

بی‌نیاز افزود: خبر دیگری در فضای رسانه‌ای دست به‌شدت می‌شود مبنی بر اینکه این هواپیما اجازه جابجایی افراد منتسب به نهادهای مشمول تحریم را ندارد و اگر در پروازهای خارجی در هر فرودگاهی مشخص شود که چنین مسافرهایی در هواپیما حضور دارند هواپیما مصادره خواهد شد.

وی بارداین شایعه نیز، گفت: متأسفانه جریانی سعی در تخریب خرید این هواپیما به‌عنوان یک دستاورد پسابرجامی دارد.

رئیس مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی وزارت راه و شهرسازی ادامه داد: ما معتقدیم برای ارتقای سطح ایمنی و حفظ جان مسافران و هم‌وطنان عزیز باید تلاش همه جانبه‌ای درجهت نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی داشته باشیم و از هیچ کوششی در این راه دریغ نخواهیم کرد، در این راستا نیز نه‌ تنها در بخش هوایی که در سایر بخش‌های حمل‌ونقل نیز اقدامات مؤثری صورت گرفته که نتایج آن به‌زودی اعلام خواهد شد.

نظر شما