شناسهٔ خبر: 33415 - سرویس هوایی
نسخه قابل چاپ

نماینده مردم تهران عنوان کرد:

ورود هواپیمای جدید دستاورد برجام و سمبل تحقق اهداف توسعه گردشگری است/ هواپیماهای نو موجب امنیت خاطر مسافران و گردشگران می‌شود

طیبه سیاوشی عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به تحقق وعده رئیس جمهوری در خصوص توسعه گردشگری گفت: ورود نخستین هواپیمای ایرباس نو بعد از ۳۸ سال به کشور در جهت تامین زیرساخت‌های گردگشگری انجام شد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی طیبه سیاوشی شاه‌عنایتی با اشاره به ورود نخستین ایرباس جدید پس از ۳۸سال به ایران و نقش آن در رونق گردشگری، گفت: وعده رئیس‌جمهور مبنی بر توسعه گردشگری نیاز به زیرساخت‌هایی داشت که ورود هواپیمای ایرباس به‌عنوان بخشی از دستاوردهای برجام، سمبل تحقق هدف رئیس‌جمهور برای توسعه گردشگری است و این نخستین ایرباسی بود که در این جهت به ایران وارد شد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ناوگان هوایی کشور بسیار قدیمی است و شاید بیش از دو دهه هرگز تجهیز نشده است؛ لذا اولین قدم در راه توسعه گردشگری نیز تجهیز زیرساخت‌ها از جمله ریلی، جاده‌ای، بزرگراه‌ها، اتوبان‌ها و هوایی است.

وی با اشاره به لزوم گسترش ارتباطات کشور با جهان خارج افزود: بیشترین کمکی که ایرباس‌ها یا توسعه هوایی کشور می‌تواند در جهت توسعه گردشگری داشته باشد، گسترش ارتباطات کشور با جهان خارج است؛ می‌توانیم به گردشگری که وارد کشور می‌شود، به عنوان کسی نگاه کنیم که سرمایه مناسبی را وارد خاک ایران می‌کند. ورود گردشگر به کشور مزایای دوجانبه‌ای دارد و علاوه بر استفاده و بهرمندی گردشگر در سفر، کشور نیز از مزایای گردشگری بهره‌مند خواهد شد.

سیاوشی شاه‌عنایتی گفت: امیدواریم با توجه به اینکه اولین ایرباس وارد خاک ایران شد، ایرباس‌های بعدی در ماه‌های بعدی به ترتیبی که گفته شد وارد شود و هم مردم ایران و هم گردشگرانی که وارد خاک ایران می‌شوند بتوانند از این امکانات نو استفاده کنند و ایده‌آل‌های گردشگری توسعه پیدا کند.

وی با اشاره به سهم مهمی که ورود هواپیمای نو در پیشبرد برنامه توسعه گردشگری داخلی و خارجی دارد، به خانه ملت گفت: امارات با استفاده از توسعه ناوگان هوایی کشور خود توانست با سرمایه‌گذاری در این صنعت، پیشرفت فوق‌العاده و این نام را در جهان برای خود به وجود بیاورد؛ ایران نیز به عنوان یک کشور توانمند اقتصادی و برخورداری که در منطقه است، می‌تواند در خاورمیانه از این توان استفاده کند.

این نماینده با اشاره به اینکه توسعه هوایی کشور امنیت خاطر را برای گردشگران بوجود می‌آورد افزود: هواپیمای جدید که از تکنولوژی‌های جدید بهره برده باشد امنیت‌خاطر بیشتری را برای مسافرین و گردشگران داخلی و خارجی ایجاد می‌کند و مطئناً می‌تواند خدمت خوبی را به لحاظ اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی به کشور کند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه گردشگری بخش مهمی از فرهنگ کشور ایران است، تصریح کرد: اگرچه گردشگری همیشه در ایران وجود داشته اما پس از تحریم‌ها این فرصت بزرگ از دست رفته؛ درحالی که کشور ایران پر از آثار غنی فرهنگی است و گردشگران به خوبی می‌توانند از آن لذت ببرند لذا باید این امنیت خاطر را هم در استفاده از زیرساخت‌ها و هم در سیاست‌های فرهنگی جامعه به گردشگران بدهیم تا آنها استفاده کرده و لذت ببرند.

نظر شما