شناسهٔ خبر: 33628 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیر ساخت و توسعه راه‌های اداره کل راه و شهرسازی استان زنجان خبر داد:

بهسازی و آسفالت ۲۸۰ کیلومتر راه روستایی در استان زنجان

راه روستایی مدیر ساخت و توسعه راه‌های اداره کل راه و شهرسازی استان زنجان گفت: با بهره‌برداری از ۲۸۰ کیلومتر راه روستایی در حال بهسازی و آسفالت ۹۵ درصد جمعیت ساکن در روستاها از راه آسفالته برخوردار می‌شوند.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان زنجان، مسعود بیات منش مدیر ساخت و توسعه راه‌های اداره کل راه و شهرسازی استان زنجان گفت: با بهسازی و آسفالت ۲۸۰ کیلومتر راه روستایی در دست اجرای این اداره کل ۹۵ درصد جمعیت ساکن در روستاها از راه آسفالته برخوردارمی‌شوند، ۵ درصد مابقی نیز از راه مناسبی برخوردار هستند.

وی در رابطه با شاخص بهره‌مندی استان در بحث راه روستایی گفت: ۷۷ درصد راه‌های استان در حال حاضر آسفالت بوده و در زیر ترافیک است که میانگین در کشور ۵۳ درصد است.

وی اظهار کرد: حوزه ساخت و توسعه راه‌های اداره کل راه و شهرسازی وظیفه احداث، توسعه، بهسازی و رفع نقاط پرحادثه را بر عهده دارد و طی سال‌های اخیر با وجود مشکلات اعتباری و کمبود بودجه حرکت‌های خوبی در زمینه توسعه راه‌ها در استان با استفاده از ظرفیت پیمانکاران انجام گرفته و تمام پروژه‌های ملی را فعال نگه داشته است.

نظر شما