شناسهٔ خبر: 33685 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیرکل راه و شهرسازی استان ایلام مطرح کرد

افتتاح ۱۶ کیلومتر بزرگراه درایلام طی دهه فجر/ بهره‌برداری از ۶۸ میلیارد تومان پروژه راه و ساختمان

سید کمال الدین میرجعفریان مدیرکل راه و شهرسازی استان ایلام از افتتاح طرح‌های بزرگراهی راه اصلی و روستایی همچنین سه پل و ۶ پروژه ساختمانی با اعتبار کلی ۶۸ میلیارد تومان طی دهه فجر خبر داد.

سید کمال الدین میرجعفریان، مدیر کل راه و شهرسازی استان ایلام درگفت‌وگو با پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی از افتتاح طرح‌های بزرگراهی راه اصلی و روستایی همچنین سه پل و شش پروژه ساختمانی با اعتبار کلی ۶۸ میلیارد تومان طی دهه فجر خبر داد و گفت: دهه فجر امسال شاهد افتتاح ۱۶ کیلومتر بزرگراه و ۱۷.۵ کیلومتر بهسازی راه اصلی، بهره‌برداری از بهسازی و روکش ۱۳ کیلومتر راه روستایی، ۱۳ هزار و ۶۸۰ متر مربع ساختمان و نیز سه پل خواهیم بود.

میرجعفریان در معرفی بزرگراه‌های قابل افتتاح استان افزود: پروژه چهارخطه ایلام-صالح‌آباد طرحی ملی استانی است که سال ۹۳ شروع شده و کل اعتبار آن ۱۵ میلیارد تومان است که دهه فجر چهار کیلومتر آن به بهره‌برداری خواهد رسید. همچنین دهه فجر پروژه چهارخطه ورودی شهر مهران که پروژه‌ای ملی بوده و سال ۹۴ شروع شده بود به طول ۱۲ کیلومتر و اعتباری بالغ بر ۱۲ میلیارد تومان به بهره‌برداری می‌رسد.

مدیر کل راه و شهرسازی استان ایلام به افتتاح واریانت چشمه شیرین به طول ۳.۵ کیلومتر در دهه فجر اشاره کرد و گفت: اعتبار هزینه شده برای این طرح 6میلیارد تومان بوده است.

وی افزود: دهه فجر بهسازی و تعریض قطعه هفت محور مورموری در آبدانان به طول ۶.۵ کیلومتر با صرف ۹ میلیارد تومان اعتبار به بهره‌برداری می‌رسد و شاهد افتتاح کنارگذر مهران به طول ۷.۵ کیلومتر با صرف اعتباری بالغ بر ۱۰ میلیارد تومان خواهیم بود.

میرجعفریان به افتتاح بهسازی و روکش راه‌های روستایی قبله-انارک، سرابکلان-حسن‌گاوداری و چم‌آب-پانویزه در دهه فجر اشاره کرد و گفت: دهه فجر سالن ورزشی بانبرز به طول ۱۱۰۰ متر مربع، مجتمع فرهنگی و کتابخانه مرکزی ایلام به طول ۵۷۰۰ متر مربع و مجتمع فرهنگی هنری سرابله به طول ۳۲۸۳ متر مربع افتتاح می‌شود. همچنین شاهد بهره‌برداری از محوطه‌سازی درمانگاه بانبرز، آسفالت محله بانبرز و نیز مجتمع فرهنگی هنری دهلران خواهیم بود.

مدیر کل راه و شهرسازی ایلام همچنین از بهره‌برداری از پل پشته ماژین و اتمام بهسازی دو پل کنارگذر دهلران طی دهه فجر خبر داد.

نظر شما