شناسهٔ خبر: 33705 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

در نامه حناچی به استانداران استان‌های سیستان و بلوچستان و هرمزگان ابلاغ شد؛

مصوبه شورای‌عالی شهرسازی و معماری برای طرح ویژه سواحل مکران/ تصویب کلیات پهنه‌بندی طرح توسعه مکران

پیروز حناچی دبیر شورای‌عالی شهرسازی و معماری ایران در نامه‌ای به استانداران و روسای شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان‌های سیستان و بلوچستان و هرمزگان، مصوبه شورای‌عالی را درباره طرح ویژه سواحل مکران در ۴ بند با اعلام تصویب کلیات پهنه‌بندی طرح، ابلاغ کرد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، پیروز حناچی دبیر شورای‌عالی شهرسازی و معماری ایران در نامه‌ای به مهندس علی اوسط هاشمی استاندار و رئیس شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان سیستان و بلوچستان و مهندس جاسم جادری استاندار و رئیس شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان هرمزگان، مصوبه شورای‌عالی را درباره طرح ویژه سواحل مکران، ابلاغ کرد.

 در نامه دبیر شورای عالی شهرسازی و معماری ایران به استانداران استان‌های سیستان و بلوچستان و هرمزگان آمده است: شورای عالی شهرسازی و معماری ایران در جلسه مورخ ۹۵.۱۰.۲۰ پس از استماع گزارش مشاور طرح پیرامون طرح ویژه سواحل مکران، ضمن تصویب کلیات پهنه بندی ارایه شده، مقرر کرد:

۱. کمیته فنی شورای عالی نسبت به بررسی طرح اقدام نموده و نتیجه جهت تصویب نهایی به شورای عالی ارایه شود.

۲. استانداران محترم سیستان و بلوچستان و هرمزگان، هرچه سریع تر، نظرات تکمیلی خود در مورد طرح را به دبیرخانه شورای عالی ارسال نمایند.

۳. نقش آفرینی منابع انسانی و ساکنان محلی در طرح ها و برنامه‌های توسعه‌ای منطقه مورد تاکید شورای عالی است و ضرورت دارد تا دستگاه‌های اجرایی و حاکمیتی تهیه پیوست اجتماعی برنامه‌های توسعه ای را در طرح‌ها لحاظ نمایند.

۴. با توجه به شرح وظایف ابلاغی، علاوه بر دبیرخانه شورای عالی شهرسازی، دبیرخانه ستاد توسعه سواحل مکران نیز پایش، ارزیابی و نظارت بر طرح را برعهده خواهد داشت. /

نظر شما