شناسهٔ خبر: 33752 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمان گفت:

افتتاح بخشی از محورهای در دست ساخت کرمان در دهه فجر/ تکمیل باند دوم محور باغین- بم

محمدمهدی بلوردی مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمان گفت در دهه فجر شاهد افتتاح در مجموع ۱۵ کیلومتر از محورهای راور-دیهوک و کرمان-بافت خواهیم بود.

محمدمهدی بلوردی، مدیر کل راه و شهرسازی استان کرمان درگفت وگو با پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی عنوان کرد: دهه فجر بیمارستان کوهبنان افتتاح می‌شود.  احداث این بیمارستان به عنوان طرحی ملی در سال ۸۸ شروع شده و اعتبار ساخت آن ۱۰.۸ میلیارد ریال بوده است.

بلوردی افزود: دهه فجر احداث ۱۰ کیلومتر نهایی از پروژه باند دوم محور باغین-بم به طول کلی ۱۹۰ کیلومتر به پایان می‌رسد. ساخت این محور سال ۹۴ شروع شده و اعتبار آن ۱۸۶ میلیارد ریال بوده است.

مدیر کل راه و شهرسازی کرمان از افتتاح کیلومتر صفر تا ۱۰ محور راور-دیهوک دردهه فجر خبر داد و گفت: کل این محور ۱۰۰ کیلومتر طول دارد و پیش از این ۲۰ کیلومتر آن به بهره‌برداری رسیده است.

 وی طول کلی محور در دست ساخت کرمان-بافت را ۲۸ کیلومتر اعلام کرد و افزود: تاکنون هشت کیلومتر این محور افتتاح شده و پنج کیلومتر دیگر که در قطعه سوم واقع است دهه فجر به بهره‌برداری می‌رسد. این پروژه سال ۹۳ شروع شده و اعتبار هزینه شده  آن ۴۷ میلیارد ریال است.

مدیر کل راه و شهرسازی کرمان همچنین گفت: از دیگر پروژه‌های افتتاحی این اداره کل در دهه فجر می‌توان به آسفالت محور بلور-چهارگنبد، احداث محور روستایی خیرآباد-باغ چوبی و افتتاح ۴۰۰۰ واحد مسکن مهر در کرمان، سیرجان، بردسیر و شهربابک اشاره کرد.

نظر شما