شناسهٔ خبر: 33909 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیرکل راه و شهرسازی فارس:

تبدیل محور شیراز – سپیدان به آزادراه در دست بررسی است

فیروز تکاور مدیرکل راه و شهرسازی فارس گفت: به دلیل حجم ترافیک بالای محور شیراز – سپیدان که قطب گردشگری طبیعی فارس و جنوب کشور در تمام فصول است تبدیل این محور از بزرگراه به آزادراه در دست بررسی است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان فارس، فیروز تکاور مدیرکل راه و شهرسازی فارس در بازدید یک روزه خود که سید خادم نماینده مردم سپیدان در مجلس شورای اسلامی و فرماندار سپیدان و دیگر مسئولین محلی حضور داشتند، افزود: حفظ حریم محور شیراز – سپیدان باید موردتوجه ویژه قرار گیرد که در آینده در صورت بررسی محور و ارتقاء محور به آزادراه دچار مشکل نشویم.

وی گفت: در این بازدید محورهای روستایی و اصلی و فرعی و بزرگراهی شهرستان سپیدان مورد بازدید قرار گرفت بازدید شد و در ابتدا با حضور در شهر بیضاء از محورهای این شهر بازدید و مقرر شد روکش آسفالت، نصب علائم و رفع نقاط پرحادثه در دستور کار راه و شهرسازی فارس و راهداری و حمل‌ونقل استان قرار بگیرد.

تکاور در خصوص درخواست بازنگری طرح جامع شهر بیضاء از سوی شورای شهر و شهرداری بیضاء نیز متذکر شد. درخواست بازنگری طرح جامع شهر بیضاء توسط شورا و شهرداری بیضاء مطرح شد و مقرر گردید جلسه‌ای با حضور شورا و شهرداری در اداره کل راه و شهرسازی برگزار شود و موارد درخواستی در این جلسه مطرح و موردبررسی قرار گیرد.

وی از بازدید محور روستایی هفت‌خوان – مرجانک، خلار – کلستان و سارون سفلی – کامفیروز خبر داد و گفت: عملیات اجرایی احداث این سه محور روستایی در سال جدید آغاز خواهد شد و مقرر گردیده که در اسرع وقت مناقصات این پروژه‌ها برگزار شود و اعتبارات موردنیاز نیز جهت انجام پروژه‌ها تأمین شده است.

تکاور در این بازدید یک روزه ۱۱ پروژه در دست انجام راه روستایی شهرستان سپیدان نیز موردبررسی قرار داد و در خصوص پروژه‌هایی که مشکل اعتباری ندارند دستور تسریع در انجام پروژه را دارد.

در ادامه بازدید مدیرکل راه و شهرسازی به همراه نماینده مردم سپیدان در مجلس شورای اسلامی محدوده از شهر جدید هما شهر و همچنین تقاطع غیر هم‌سطح بزرگ برشنه واقع در محور شیراز – سپیدان می‌رسند و شهر اردکان نیز بازدید شد و در جلسه‌ای در فرمانداری شهرستان سپیدان با حضور مسئولین شهرستان و شوراها و شهرداری‌های شرکت که موراد متعددی در خصوص‌ پروژه‌ها و طرح تفضیلی شهر هماشهر و اردکان اصلاح و بازنگری نقشه‌های طرح جامع شهر هماشهر و شهر اردکان نیز مطرح گردید که مقرر شد و در جلسه‌ای در اداره کل راه و شهرسازی با حضور شورا و شهرداری هر دو شهر اصلاحیه‌ها مطرح و بررسی گردد.

در ادامه از مسکن مهر شهرستان سپیدان بازدید شد و ۳۶۴ واحد تحویل متقاضیان شده و ۷۱ واحد به صورت اسکلت فلزی وجود دارد و متقاضی ندارد که مقرر شد موضوع در جلسه‌ای با حضور نماینده راه و شهرسازی و شهرداری اردکان و نماینده بنیاد مسکن موضوع مطرح گردد و نهایتاً تعیین تکلیف شود.

نظر شما