شناسهٔ خبر: 34025 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیرکل راه و ترابری سمنان خبر داد

امدادرسانی به ۸۵ خودرو و بازگشایی چهارمحور سمنان در ۲۴ ساعت گذشته/ عملیات راهداری زمستانی در ۸۲۷۲ کیلومتر از محورهای استان/ فعالیت ۲۱ راهدارخانه ثابت و سیار

عبدالمجید نژاد صفوی مدیر کل راه و ترابری استان سمنان با بیان اینکه در۲۴ ساعت گذشته به ۸۵ خودروی گرفتار کولاک و برف دراستان امدادرسانی شده از برف‌روبی درمجموع ۵۳۳ کیلومتر راه روستایی و ۷۷۳۹ کیلومتر راه اصلی و فرعی درعملیات راهداری زمستانی سال جاری خبر داد.

عبدالمجید نژاد صفوی، مدیر کل راه و ترابری استان سمنان درگفت‌وگو با پایگاه خبری وزارت راه وشهرسازی عنوان کرد: طی امروز و روز گذشته درجریان برف و کولاک رخ داده در هشت محور شریانی و شش محور غیرشریانی سمنان ۱۲۶ نیروی راهدار با ۱۲۹ دستگاه ماشین‌آلات ۵۰ مرتبه ریزش‌برداری و ۱۱۶۰ کیلومتر برف‌روبی را انجام دادند.

نژاد صفوی با بیان اینکه از صبح دیروز تاکنون ۱۲۹۴ تن شن و نمک برای عملیات راهداری استان صرف شده است، گفت: در ۲۴ ساعت گذشته به ۸۵ خودروی گرفتار امدادرسانی شده و اکنون هیچ یک از محورهای استان مسدود نیستند.

وی با بیان اینکه از صبح دیروز چهار محور مسدود استان بازگشایی شده، افزود: این محورها روستایی بوده‌اند و عملیات راهداری درآنها با ۳۸ نیروی راهدار و ۲۶ دستگاه ماشین‌آلات با برف‌روبی ۱۶۹ کیلومتر و مصرف ۳۱۵ تن نمک انجام شده است.

مدیر کل راه و ترابری سمنان افزود: درمجموع ۱۸۱ دستگاه ماشین‌آلات در طرح راهداری زمستانی امسال به کار گرفته شده و تعداد  پرسنل درگیر اداره کل و بخش خصوصی نیز ۲۵۵ نفر است که درقالب ۱۸ اکیپ و هشت گشت راهداری در۱۳ گردنه به طول کلی ۲۴۳۸ کیلومتر مستقر هستند.

نژاد صفوی عنوان کرد: از ابتدای اجرای طرح عملیات راهداری زمستانی تاکنون به ۱۱۸ دستگاه خودروی گرفتار امدادرسانی شده و ۲۹ مسافر نیز اسکان داده شده‌اند. همچنین ۵۳۳ کیلومتر راه روستایی و ۷۷۳۹ کیلومتر راه اصلی و فرعی برف‌روبی و درمجموع ۹۱ مرتبه ریزش‌برداری شده‌اند.

وی گفت: ۲۱ راهدارخانه ثابت و سیار همچنین ۱۰ سوله ماشین‌آلات و ۱۲ باب انبار شن و نمک دراستان موجود است.

نظر شما