شناسهٔ خبر: 34420 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

در هشتمین روز از دهه فجر آغاز شد:

بهره‌برداری از پل روگذر لیوان شرقی در گلستان/واگذاری ۲۱۰ واحد مسکونی و آسفالت یک‌راه روستایی

افتتاح مدیرکل راه و شهرسازی گلستان از بهره‌برداری و عبور رسمی ترافیک از پل روگذر لیوان شرقی به عنوان یکی از مهم‌ترین پروژه‌های اداره کل در شهرستان بندرگز همزمان با هشتمین روز دهه مبارک فجر و با حضور رئیس سازمان برنامه و بودجه استان و مسئولان استانی و شهرستانی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان گلستان، ابراهیم مبارک قدم در حاشیه آیین بهره‌برداری از این پروژه در روستای لیوان شرقی از توابع شهرستان بندرگز در مصاحبه با خبرنگاران گفت: این پل با توجه به حساسیت نقطه فوق، برای ارتقای ایمنی تردد ماشین‌آلات کشاورزی و تردد روستائیان و زیارت کنندگان از امامزاده حاشیه محور و کاهش تصادفات ساخته شده است.

وی اظهار کرد: احداث پل روگذر لیوان شرقی از سال ۹۱ در عرض بزرگراه نوکنده- گرگان و به صورت دو باند رفت و برگشت در دستور کار قرار گرفت.

مبارک قدم ادامه داد: این پل ۲۶ متر طول و ۱۰ متر عرض دارد و دارای رمپ‌های ورودی و خروجی به طول ۲۴۰ متر و عرض ۹ متر است.

مدیرکل راه و شهرسازی گلستان همچنین اظهار کرد: علاوه بر این پروژه، پروژه‌های عمرانی دیگر اداره کل هم به طور متمرکز و همزمان با پروژه‌های عمرانی بندرگز طی این روز در سالن دانشگاه آزاد شهرستان به بهره‌برداری رسید.

به گفته مبارک قدم، افتتاح و واگذاری ۲۱۰ واحد مسکن مهر با صرف ۵۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال هزینه از محل سهم آورده متقاضیان و تسهیلات بانکی از پروژه‌های به بهره‌برداری رسیده راه و شهرسازی در این روز بود.

وی از بهره‌برداری روکش آسفالت محور دشتی کلاته غربی بندرگز به طول ۱/۶ کیلومتر و با صرف اعتبار یک میلیارد و ۹۲۰ میلیون ریال به عنوان یکی دیگر از پروژه‌های اداره کل یاد کرد.

مبارک قدم اضافه کرد: در این روز همچنین عملیات زیرسازی، بیس و آسفالت راه روستایی دشتی کلاته غربی به طول یک کیلومتر و با برآورد اعتباری یکهزار میلیون ریال در این شهرستان آغاز شد.

بندرگز در غرب گلستان قرار دارد و با گرگان مرکز استان حدود ۴۰ کیلومتر فاصله دارد.

نزدیک به ۱۷۵ کیلومتر از راه‌های استان گلستان تحت پوشش استحفاظی این شهرستان است که بیشتر از ۱۲۰ کیلومتر از آن‌ها روستایی است و از این میزان حدود ۹۳ کیلومتر آسفالت شده‌اند.

نظر شما