شناسهٔ خبر: 34467 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

مدیر عامل شرکت عمران پرند عنوان کرد

انجام تعهد دولت تدبیر و امید در شهر جدید پرند/ مزرعه سولار در پرند راه‌اندازی می‌شود/ افتتاح بزرگترین مرکز درمانی تخصصی پرند تا پایان بهار ۹۶/ آغاز به کار ایستگاه متروی پرند در سال آینده

مصاحبه طاهری مدیر عامل شرکت عمران شهر جدید پرند با تاکید بر این که تا پایان امسال در مجموع ۷۰ هزار واحد از این مجموعه تحویل داده می‌شود، از بسته شدن پرونده مسکن مهر این شهر جدید تا پایان دولت یازدهم خبر داد.

علی اکبر طاهری، مدیر عامل شرکت عمران شهر جدید پرند در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی عنوان کرد: در شهر جدید پرند که به نوعی پایتخت مسکن مهر کشور محسوب می‌شود ۹۵ هزار واحد مسکن مهر بنا شده و تا پایان امسال در مجموع ۷۰ هزار واحد تحویل داده می‌شود. دهه فجر امسال ۴۱۲۰ واحد تحویل شد و اسفند نیز ۳۰۰۰ واحد دیگر افتتاح می‌شود.

طاهری افزود: از ۲۵ هزار واحد باقی مانده ۷۵۰۰ واحد فاقد متقاضی است که از مسکن مهر جدا کرده‌ایم و قرار است در قالب واحدهای تعاونی یا خودمالکی مجزا واگذار شوند و ساخت ۱۷ هزار و ۵۰۰ به پیشرفت ۷۵ درصدی رسیده که امیدواریم با مصوبه اخیر مبنی بر افزایش وام مسکن مهر از ۳۰ به ۴۰ میلیون تومان و تعامل خوب بانک مسکن به سرانجام برسند.

وی تاکید کرد: در سایت‌های مسکن مهر چهار قطعه زمین در اختیار مراکز درمانی قرار داده‌ایم و قرار است تا چهار ماه دیگر بزرگترین کلینیک تخصصی پرند ساخته شود.

مدیر عامل شرکت عمران شهر جدید پرند به افزایش مطلوب فضاهای آموزشی این شهر در دولت تدبیر و امید اشاره کرد و گفت: تا قبل از دولت تدبیر و امید تنها ۱۶ فضای آموزشی در پرند موجود بود ولی در سه سال اخیر ۲۱ مدرسه جدید در این شهر احداث شده و حتی چهار مدرسه مازاد فاقد دانش‌آموز داریم.

ساخت سه کلانتری و ۱۲ مسجد توسط شرکت عمران پرند

وی همچنین به ساخت سه باب کلانتری و ۱۲ باب مسجد درپرند اشاره کرد و افزود: آماده هستیم با واگذاری زمین به وزارتخانه‌های موازی درتامین سرانه‌های عمومی شرح وظایفشان کمک کنیم.

طاهری گفت: در راستای افزایش فضای سبز و مراکز اجتماعی، عملیات تسطیح و خاک‌برداری ۳۱ هکتار «رود دره» را در حال اجرا داریم که ۴هکتار آن به بوستان بانوان و بقیه فضا نیز به زمین بازی، کافی شاپ، زمین اسکیت و مرکز فرهنگی و تجاری اختصاص می‌یابد.

مدیر عامل شرکت عمران شهر پرند همچنین به برنامه‌ریزی برای راه‌اندازی مزرعه سولار برای استفاده از منبع انرژی خورشیدی برای تولید برق و حفاظت از محیط زیست اشاره کرد و ادامه داد: شهر پرند دارای دو نیروگاه برق است و راه‌اندازی مزرعه سولار که توافق اولیه آن با یک شرکت آلمانی حاصل شده می‌تواند در حفظ محیط زیست و تامین برق از منبع انرژی خورشیدی موثر باشد.

وی همچنین گفت: شرکت عمران شهر جدید پرند تاکنون با حدود ۶۰ سرمایه‌گذار برای اجرای طرح‌های عمرانی مختلف تفاهم‌نامه امضا کرده که در مرحله توان سنجی مالی است.

طاهری همچنین عنوان کرد: در راستای هویت بخشی به شهر تفاهمنامه‌ای با دانشگاه تهران برای آسیب‌شناسی و رفع مشکلات فرهنگی و اجتماعی پرند منعقد کرده‌ایم. از سوی دیگر ۷۰۰ هکتار از شهرک صنعتی ۹۰۰ هکتاری پرند فعال شده و مابقی را قصد داریم با همکاری بخش خصوصی و در راستای کارآفرینی برای اهالی بومی فعال کنیم.

مدیر عامل شرکت عمران پرند با بیان اینکه این شهر با دسترسی به آزادراه‌های ساوه و قم همچنین فرودگاه امام خمینی(ره) دارای ظرفیت‌های توسعه‌ای خوبی است، گفت: در راستای دو خطه کردن ریل‌باس جمهوری اسلامی ایران قرار است ۱۳۵ میلیارد تومان مشارکت داشته باشیم و زمین مورد نیاز را واگذار کنیم. همچنین در جلسه اخیر با مدیر عامل مترو قرار شده سال آینده ایستگاه نیمه کاره پرند تکمیل شود. البته تاکنون ریل‌گذاری و تامین زیرساخت‌های موردنیاز با صرف ۳۲ میلیارد تومان اعتبار به پیشرفت ۹۸ درصدی رسیده است.

نظر شما