شناسهٔ خبر: 34743 - سرویس هوایی
نسخه قابل چاپ

شمارش معکوس برای ورود دومین فروند از هواپیماهای‌خریداری شده

سازمان هواپیمایی اعتبار ایرباس ۳۳۰ را تایید کرد

هواپيما هما چند هفته پس از ورود نخستین فروند از هواپیماهای خریداری شده از سوی ایران‌ایر، سازمان هواپیمایی اعلام کردکه اعتبار هواپیمای ایرباس ۳۳۰ به عنوان دومین گزینه در سبد خرید ایران‌ایر را تایید کرده است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، طبق اعلام ایران‌ایر دو هواپیمای جدید از خانواده ایرباس ۳۳۰ هستند که با هماهنگی‌های صورت گرفته با ایرباس احتمالا ظرف هفته‌های آینده به ناوگان کشور اضافه خواهند شد، موضوعی که سازمان هواپیمایی کشوری آن را تایید کرده و در آخرین گام برای این موضوع اعتبار این خانواده از ایرباس را تایید کرده است.

بر اساس اعلام روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری محمد جواد تقوایی، معاون استاندارد پرواز سازمان هواپیمایی کشوری، با تایید این خبر گفته است: هواپیماهای پهن‌پیکر سری ایرباس ۳۳۰ که مقرر است از طرف ایرباس به شرکت ایران‌ایر تحویل شود طی جلسات تخصصی بین کارشناسان این دفتر و شرکت ایرباس اعتباربخشی شده است.

براساس مقررات جاری سازمان هواپیمایی ایران و الزامات سازمان جهانی ایکائو لازم است گواهینامه TC (تاییدیه طراحی نوع) صادر شود که این موضوع از سوی سازمان هواپیمایی ایران محقق شده است.

طبق اعلام سازمان هواپیمایی شرکت ایرباس طی تقاضای رسمی از ایران نسبت به دریافت این گواهینامه اقدام کرده و جلسات اولیه به منظور بررسی مدارک طراحی انجام گرفته است تا اعتبار مربوط به این هواپیما صادر شود.

سازمان هواپیمایی پیش از این نیز گواهینامه مربوط به خانواده ایرباس ۳۲۰ را صادر کرده بود تا امکان ورود این هواپیما به آسمان ایران فراهم شود.

نظر شما