شناسهٔ خبر: 34766 - سرویس هوایی
نسخه قابل چاپ

پرورش خبر داد:

تجهیز ناوگان هوایی هما با ورود دو فروند هواپیمای ایرباس ۳۳۰/ جشن سالگرد هما با هواپیماهای جدید

 هواپیمای برجامی مدیرعامل شرکت هواپیمایی ایران ایر از ورود اولین ایرباس ۳۳۰ در دهه اول اسفند ماه خبر داد و گفت: ایرباس ۳۲۱ جدید نقص فنی نداشت.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه وشهرسازی به نقل از ایلنا فرهاد پرورش، با بیان این که اولین ایرباس ۳۳۰ در دهه اول اسفند ماه وارد ناوگان ایران ایر می‌شود، گفت: امیدواریم سالگرد تاسیس هما را با ورود اولین ایرباس ۳۳۰ برگزار کنیم و تلاش ما این است که ایرباس ۳۳۰ تا پنجم اسفند وارد ناوگان شود اما برای ورود این هواپیما نیاز به هماهنگی های متعددی وجود دارد که به همین دلیل نمی توان اطمینان داد به مراسم سالگرد هما می رسد.  

وی درباره تاریخ ورود هواپیمای بعدی اظهار داشت: یک فروند ایرباس ۳۳۰ دیگر تا پایان اسفند ماه به ناوگان ایران ایر اضافه می شود.

مدیرعامل ایران ایر با اشاره به اخبار کذب مبنی بر نقص فنی ایرباس ۳۲۱ جدید تاکید کرد: ایرباس ۳۲۱ نقص فنی نداشت و فقط در پمپ سوخت این هواپیما یک اشکال بسیار سطحی پیش آمده بود که به سرعت برطرف شد و این ایجاد این اشکالات در یک هواپیما طبیعی است. رفع این اشکال سطحی هیچ تاخیری را هم ایجاد نکرد.

پرورش ادامه داد: هواپیمایی که عده‌ای مدعی بودند ممنوع الخروج است روز گذشته پرواز به دبی داشت و در برنامه پروازی این هواپیما سفر به پاریس هم هست که فردا این هواپیما در فرودگاه میلان فرود می‌آید.

وی افرود: این هواپیما می تواند بدون هیچ محدودیتی پروازهای خارجی را انجام دهد و می تواند تا بیش از ۷ ساعت پرواز مستقیم داشته باشد.

نظر شما