شناسهٔ خبر: 34981 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیرکل راه و شهرسازی استان قم مطرح کرد:

در دولت یازدهم ۱۸هزار و  ۸۵ واحد مسکن مهر در قم افتتاح شد/ دو هزار و ۳۰۰ واحد در حال تکمیل

صبوری حسن صبوری در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه قم با اشاره به طرح رقابت در خدمت و گزارشی از فعالیت‌های این اداره کل افزود: هم‌اکنون تعداد دو هزار و ۳۰۰ واحد مسکن مهر نیز در حال تکمیل است که به‌زودی افتتاح خواهد شد.

به گزارش پايگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان قم، حسن صبوری گفت: تمام تعهدات این استان در زمینه مسکن مهر ۴۶ هزار و ۸۶۴واحد بوده که تاکنون بیش از ۴۳ هزار واحد آن تکمیل و از این میزان ۱۸هزار و۸۵ واحد آن در دولت یازدهم افتتاح‌شده است.

حسن صبوری در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه قم با اشاره به طرح رقابت در خدمت و گزارشی از فعالیت‌های این اداره کل افزود: هم‌اکنون تعداد دو هزار و ۳۰۰ واحد مسکن مهر نیز در حال تکمیل است که به‌زودی افتتاح خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: درکل استان اعم از شهر و روستا از ابتدای دولت یازدهم تاکنون چهار میلیون و ۷۳۷ هزار و ۷۲۱مترمربع پروانه جهت ساخت‌وساز ساختمان صادرشده است.

صبوری افزود: در این دولت ۷۵کیلومتر روکش و بهسازی جاده‌ها، ۴۰ کیلومتر احداث و ۱۲نقطه حادثه‌خیز بهینه‌سازی شده است.

وی ادامه داد: احداث قطار پرسرعت تهران، قم و اصفهان باقوت خود در حال انجام است و در دو سال آینده نیز به بهره‌برداری خواهد رسید و با تکمیل این پروژه فاصله قم تا تهران به ۴۰ کیلومتر کاهش می‌یابد.

مدیرکل راه و شهرسازی قم گفت: قطار پرسرعت قم و اراک نیز در دستور کار قرارگرفته و مطالعات آن نیز در حال انجام داد و در صورت افتتاح این پروژه، قم به کانون تبادل قطارهای پرسرعت تبدیل خواهد شد.

صبوری اظهار داشت: قم در کنار ظرفیت‌های بالای خود، به چهارراه مواصلاتی ۱۷ استان کشور و مرکز ملی و فراملی تبدیل‌شده و اکنون تمام راه‌های استان به اشباع رسیده است، به‌عنوان نمونه اتوبان قم تهران که باید روزانه شش هزار تردد داشته باشد اکنون ۷۰ هزار تردد دارد.

وی گفت: ما دنبال ایجاد ایمنی در جاده‌ها و ارتقاء راه‌ها هستیم، پروژه بزرگ کمربندی قم به طول ۱۱۰ کیلومتر در لایحه بودجه قرارگرفته و امید است در سال ۹۶ این بودجه تخصیص داده شود و در این زمینه نیز قراردادی با بخش خصوصی جهت مطالعه منعقدشده است.

مدیرکل راه و شهرسازی قم بیان داشت: در این تفاهم‌نامه بحث جاده راه قم- سلفچگان نیز دیده‌شده که به دلیل حجم گسترده تردد در آن باید به آزادراه تبدیل شود.

وی همچنین گفت: مرکز آموزشی اداره کل فنی و حرفه‌ای استان قم با اعتبار ۴۰ هزار میلیون ریال، توسعه و تکمیل ساختمان اداره کل بازرسی استان با اعتبار ۸ هزار میلیون ریال، تکمیل کانال اصلی و فرعی جمع‌آوری و هدایت آب‌های سطحی اراضی بالادست شهرک پردیسان با اعتبار ۸ هزار میلیون ریال و تأمین اعتبار شش باب مدرسه در پردیسان از دیگر فعالیت‌های اداره راه و شهرسازی می‌باشد.

صبوری بهسازی محور قم نیزار، عملیات زیرسازی، روسازی و احداث جدول‌های میدانی آوینی اراضی ۵۷۸ هکتاری پردیسان، احداث راه دسترسی به مجتمع دانشگاهی پردیسان قم، اصلاح قوس در یکی از رمپ‌ها و لوپ‌های تقاطع غیرهمسطح آزادراه قم- تهران با ۷۲ تن، عملیات بهسازی بزرگراه قم – سلفچگان – راهجرد، احداث دیوار حائل راه‌آهن (قطعه یک و دوم)، تهیه و نصب گارد‌ریل در محور نیزار از اقدامات این سازمان ذکر کرد.

پردیسان در منطقه هشتم شهرداری و در جنوب غربی شهر قم واقع شده است، این منطقه در سال ۱۳۷۷ توسط وزارت مسکن و شهرسازی وقت تاسیس و در سال ۱۳۹۰ به یکی از مناطق شهرداری قم تبدیل شد.

وی با اشاره به اجرای طرح رقابت در خدمت بیان داشت: ما در بحث رقابت در خدمت، اگر کسانی مشکلاتی داشته و مواردی داشتند در همین مکان آنها رفع رجوع خواهد شد و چنین طرح‌هایی برکات زیادی برای مردم به همراه دارد.

طرح رقابت در خدمت یا ارتباط مستقیم مدیران و مسئولان اجرایی با مردم در محل نماز جمعه، از دی ماه امسال به همت روابط عمومی استانداری، ستاد نماز جمعه قم و دستگاه‌های دولتی استان با هدف دسترسی آسان و بی‌واسطه مردم به مسؤلان به اجرا گذاشته شده است.

نظر شما