شناسهٔ خبر: 35167 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیر مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان قزوین خبر داد:

افزایش وام مسکن مهر از ۳۰ به ۴۰ میلیون تومان/ اهتمام و تأکید دولت برای تکمیل عملیات واگذاری مسکن مهر تا پایان دولت

جلسه مدیر مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان قزوین در شورای مسکن استان ضمن اشاره به پیگیری و تأکید دولت برای تکمیل فرآیند واگذاری واحدهای مسکن مهر تا پایان دولت گفت: در همین راستا افزایش وام مسکن مهر از ۳۰ به ۴۰ میلیون در شورای پول و اعتبار تصویب و به دستگاه‌های زیربط ابلاغ شده است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان قزوین، علی‌محمد پورکریم در جلسه شورای مسکن استان با اعلام این خبر گفت: طی مکاتبه‌ای از سوی وزارت راه و شهرسازی با استانداران، به تکمیل و واگذاری تمامی واحدهای پروژه مسکن مهر تا پایان دولت تأکید و تکلیف شده است.

وی در ادامه افزود: در این راستا مقرر شد که برنامه زمان‌بندی اتمام و تعیین و تکلیف واگذاری واحدهای مسکن مهر تهیه و از سوی دستگاه‌های مرتبط به راه و شهرسازی اعلام شود.

پورکریم با اشاره به این که از ۵۸ هزار واحد مسکن مهر در استان حدود ۶۱۰۰ واحد آن باقیمانده است، عنوان کرد: بیشتر این واحدها به یاری خدا تا پایان دولت یازدهم افتتاح شده و به بهره‌برداری می‌رسد.

این مقام مسئول یادآور شد: برخی از واحدها نیز مربوط به پروژه‌های فرهنگیان و همچنین شهرداری است که تنها از تسهیلات مسکن مهر استفاده کرده‌اند و امیدواریم با پیگیری دستگاه‌های متولی اجرای آن‌ها به پایان برسد.

وی در ادامه افزود: بر اساس تفاهم‌نامه‌ای که برای تأمین مسکن محرومین بین استانداری و کمیته امداد امام خمینی (ره) مقرر شد ۱۲۰۰ واحد به محرومین اختصاص گردد تا با اقدامات لازم مراحل واگذار صورت گیرد که تاکنون اقدامی از طرف دستگاه متولی یعنی کمیته امداد امام خمینی (ره) صورت نگرفته است.

پورکریم گفت: طی مصوبه شورای پول و اعتبار افزایش وام ۳۰ به ۴۰ میلیونی به دستگاه‌های زیربط اعلام شده است که این افزایش دارای دو شرط برای اعمال شدن است؛ یک این که پروژه فعال باشد و دوم دارای عضو مؤثر باشند یعنی برای پروژه عضو پیش‌بینی شده باشد.

وی در ادامه بیان کرد: این افزایش وام به منظور افزایش قیمت واحدهای تمام شده نیست و صرفاً جهت کمک به تأمین آورده متقاضیان است.

پورکریم با بیان این که برقراری انشعابات یکی از موارد مهم و اصلی در واحدهای تکمیل شده در مسکن مهر است، گفت: در جلسات قبلی معاونت عمرانی استانداری تأکید بر راه‌اندازی تمامی انشعابات حتی یک واحد تکمیل شده در مسکن مهر داشتند و عنوان کردند تکمیل انشعابات با سرعت بیشتری انجام گیرد تا واحدهای تکمیل شده سریع‌تر تحویل متقاضی گردد.

وی در پایان افزود: در این خصوص جا دارد از اداره گاز تشکر ویژه داشته باشیم که در تکمیل و وصل هر چه سریع‌تر تمامی واحدهای تکمیل شده اقدامات لازم را انجام می‌دهند همچنین از اداره برق که همکاری لازم را در این خصوص داشته‌اند.

نظر شما