شناسهٔ خبر: 35174 - سرویس بنادر و دریانوردی
نسخه قابل چاپ

راستاد خبر داد:

آغاز رسمی‌فروش اینترنتی بلیط سفرهای‌دریایی/ افزایش ظرفیت ناوگان دریایی با اضافه‌شدن شناورهای تازه

محمد راستاد معاون امور‌دریایی سازمان بنادر و دریانوردی‌،گفت: برای تسهیل سفرهای دریایی اقدام دیگری که سال گذشته به صورت آزمایشی انجام شده بود، فروش اینترنتی بلیط این سفرهاست که امسال به صورت کامل مورد بهره برداری قرار می گیرد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از مانا؛ محمد راستاد در این زمینه گفت: برای ایمن تر شدن سفر هموطنان گزامی بازرسی های متمرکز از شناورهای مسافربری در سطح بنادر کشور در دستور کار قرار گرفته تا از وضعیت این شناورها اطمینان حاصل شود.

وی همچنین از برگزاری جلسه هماهنگی مدیران دریایی سازمان بنادر و دریانوردی طی هفته جاری در بندرعباس خبر داد و گفت: در این جلسه برنامه ریزی و اقدامات منسجمی برای حصول اطمینان از رعایت اقدامات ایمنی و آمادگی برای مقابله با شرایط اضطراری انجام خواهد شد.

به گفته راستاد امکانات و تسهیلات به گونه ای در سواحل و بنادر کشور تدارک دیده می شود که آسایش کامل برای مسافران برقرار باشد.

وی در این زمینه تاکید کرد: یکی از اولویت ها این است که گردشگری و سفرهای دریایی بویژه در ایام نوروز که تقاضا برای این سفرها بیشتر است با ایمنی، استاندارد، رفاه و آسایش کامل هموطنان عزیز انجام شود.

معاون امور دریایی سازمان بنادر در ادامه افزود: طی سال جاری شناورهای تازه‌ای به ناوگان گردشگری و مسافرت دریایی اضافه شده است که ظرفیت ناوگان را ارتقا داده است.

وی در زمینه توسعه ناوگان ایمنی دریایی نیز اظهار داشت: در حال حاضر در حوزه تجهیزات ایمنی نیز ۱۵ فروند شناور ناجی به همراه بالگرد بعلاوه یک فروند هاورکرافت و یک فروند هواپیما وجود دارد که این امکانات و تجهیزات برای مقابله با شرایط اضطراری در دریا هستند تا در این ایام با آمادگی بالاتری بتوان خدمات رسانی کرد.  همچنین  در راستای ارتقا امکانات، تعدادی شناور ناجی در داخل کشور در حال ساخت است که به مرور به ناوگان اضافه خواهند شد.

راستاد اشاره ای نیز به فرهنگ سازی دریایی داشت و خاطر نشان کرد: در زمینه فرهنگ سازی و اشاعه فرهنگ ایمنی دریایی و حفاظت از محیط زیست نیز اقداماتی انجام شده است  از جمله تهیه تیزرهای تبلیغاتی که بزودی از طریق شبکه های استانی و سراسری صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران پخش خواهند شد.

فروش اینترنتی بلیط سفرهای دریایی از دیگر مواردی بود که معاون امور دریای سازمان بنادر به آن پرداخت وی در این باره خبر داد: برای تسهیل سفرهای دریایی اقدام دیگری که سال گذشته به صورت آزمایشی انجام شده بود،  فروش اینترنتی بلیط این سفرهاست که امسال به صورت کامل مورد بهره برداری قرار می گیرد.

راستاد روند استقبال از سفرهای دریایی را مثبت ارزیابی کرد و گفت: طی سال های اخیر روند استقبال مثبت و خوب بوده اما شرایط جوی بر این روند بسیار موثر است با این حال در مجموع شاخص همچنان مثبت است.

وی در میان اظهارات خود توصیه‌هایی نیز به مسافران دریایی داشت و گفت: از هموطنان توقع و تقاضا می شود با توجه به اطلاع رسانی های صورت گرفته از مبادی و شناورهای غیر مجاز برای سفرهای دریایی استفاده نکنند تا امسال شاهد سال خوبی در عرصه سفرهای دریایی باشیم.

معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی در پاسخ به این پرسش که اصلی ترین عوامل در توسعه گردشگری و سفرهایی دریایی چیست؟ تاکید کرد: صنایع داخلی باید در این حوزه توانمندتر شوند تا بتوانند پاسخگوی نیازها باشند تا افزایش ظرفیت و ایجاد ناوگان مناسب گردشگری دریایی در سواحل و بنادر کشوررا به دنبال داشته باشد. اگر بخش خصوصی نیز در زمینه گردشگری فعال شود بسیار موثر خواهد بود و طبعا حمایت های منسجم سازمان بنادر و دریانوردی را مشاهده خواهند کرد.

نظر شما