شناسهٔ خبر: 35271 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

معاون وزیر راه و شهرسازی مطرح کرد؛

دریافت خدمات با کیفیت و حرفه‌ای مهندسی حق شهروندان است/ تاکید بر رعایت اخلاق و انصاف در ارایه خدمات مهندسی ساختمان

مظاهریان معاون وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر رعایت اخلاق و انصاف در ارایه خدمات مهندسی ساختمان به شهروندان، گفت: دریافت خدمات با کیفیت و حرفه ای مهندسی حق تمامی شهروندان است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط‌عمومی سازمان نظام مهندسی استان گلستان، مراسم بزرگداشت مقام مهندس با حضور حامد مظاهریان معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی، یار محمدی نایب رئیس کمیسیون عمران، شهرام کوسه‌غراوی و محمد دامادی از اعضای کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در شهرهای گرگان و گنبد کاووس برگزار شد.

حامد مظاهریان معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی در مراسم روز بزرگداشت مقام مهندس در استان گلستان، با بیان که مهندسین ارکان سازندگی در هر جامعه هستند از مقام مهندس تقدیر کرد و گفت: آنچه خواجه نصیرالدین توسی را به‌عنوان یک مهندس در تاریخ جاودانه کرد صرفا بناهایی که ساخت، نبود بلکه تلاش وی برای نزدیک کردن نظر به عمل و تاکید بسیارش بر رعایت اخلاق و انصاف در کلیه امورات بوده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: مردم باید طعم واقعی خدمات با کیفیت و حرفه‌ای را بچشند و نظام مهندسی به عنوان جامعه‌ای که داعیه پرچمداری خواجه نصیرالدین را دارد موظف است با حفظ کیفیت ارائه خدمات مهندسی از حقوق مردم در حوزه های مرتبط به مهندسی و در برابر هر عاملی اعم از ارگان های دولتی و غیردولتی دفاع کند.

مظاهریان تاکید کرد: مردم باید بتوانند به این ارگان (سازمان نظام مهندسی ساختمان) اعتماد کامل داشته باشند.

وی تصریح کرد: اگر می‌خواهیم افزایش هزینه خدمات داشته باشیم باید کیفیت ارائه خدمات مهندسی را بالا ببریم.

معاون وزیر راه و شهرسازی  با اشاره به اینکه نرخ هزینه خدمات مهندسی در ایران ۲درصد است و این در مقایسه با کشور های هم جوار و غیر هم جوار نرخ بسیار پایینی است گفت: باید گستردگی جمعیت مهندسین را به فرصت تبدیل کنیم و اگر خواستار افزایش این نرخ هستیم، خدمات خود را از نظر کیفی و کمی ارتقا بدهیم. /

نظر شما