شناسهٔ خبر: 35352 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای بوشهر:

تهیه بروشور بوشهرشناسی برای مسافران نوروزی/ پیش‌بینی تردد روزانه ۶۰ هزار دستگاه در محوربرازجان- بوشهر در ایام نوروز

سید حمیدرضا علم مدیرکل راهداری بوشهر از تهیه ۱۰ هزار نسخه بروشور معرفی جاذبه‌های گردشگری استان بوشهر و نیز انجام خط‌کشی و لکه‌گیری راه‌های استان درآستانه نوروز خبر داد.

سید حمیدرضا علم، مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای بوشهر در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی عنوان کرد: در راستای آماده‌سازی کامل محورهای استان برای استقبال از مسافران نوروزی با هماهنگی روسای راهداری شهرستان‌ها عملیات آشکارسازی نقاط حادثه خیز، شست‌و شوی تابلوها، بسیج نیروهای امدادخودرو و تعیین محل استقرار اکیپ‌های راهداری انجام شده و تمام نیروهای راهداری آماده خدمت‌رسانی هستند.

علم با بیان اینکه تمام محورهای استان بوشهر به سیستم‌های هوشمند و دستگاه‌های نظارت تصویری مجهز شده‌اند، افزود: تمام مجتمع‌های خدماتی و رفاهی از نظر برخورداری از نمازخانه و سرویس بهداشتی مورد بازدید قرار گرفته‌اند و راهدارخانه‌ها نیز به امکانات لازم برای استراحت مسافران مجهز شده‌اند.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای بوشهر گفت: بیشترین تردد درمحورهای استان به بوشهر-برازجان با دست کم ۱۸ هزار دستگاه اختصاص دارد که در ایام نوروز به ۶۰ هزار دستگاه در روز می‌رسد.

وی همچنین از تهیه ۱۰ هزار نسخه بروشور معرفی جاذبه‌های گردشگری استان بوشهرتوسط اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خبر داد و افزود: این بروشورها در ورودی و خروجی شهرهای استان و نیز در پایانه‌های اتوبوس‌رانی استان توزیع می‌شوند.

علم همچنین گفت: تا زمان آغاز سفرهای نوروزی کار خط‌کشی و لکه‌گیری محورهای استان توسط چهار اکیپ راهداری به پایان می‌رسد و بیشترین گشت‌های نوروزی ما با توجه به حجم تردد به محورهای مرکزی و شمالی اختصاص می‌یابد.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای بوشهر تاکید کرد: هماهنگی کامل میان این اداره کل و ارگان‌هایی چون اورژانس، پلیس راه، هلال احمر و امدادخودرو وجود دارد تا مسافران با ایمنی و آرامش کامل به تردد درمحورهای استان بپردازند.

نظر شما