شناسهٔ خبر: 35380 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان همدان:

بیشترین تلاش در ارائه بهترین خدمات برای سفرهای ایمن نوروزی

جلسه مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان همدان، از به‌کارگیری تمام توان نیروهای راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای از ارائه خدمات بهتر در راستای سفری ایمن برای مسافران نوروزی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان همدان، محمد رودباری با بیان اینکه ارائه خدمات بهتر در راستای سفری ایمن برای مسافران نوروزی شعار راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای است، افزود: دستورالعمل و ضوابط و شیوه‌نامه‌های مرتبط با سفری ایمن برای مسافران نوروزی، از ستاد مرکزی دریافت و اجرایی می‌شود.

وی توجه به بخش‌های ناوگان مسافربری، مجتمع‌های خدماتی رفاهی، امدادخودرو، مراکز معاینه فنی، راهداری، توزیع پخش فراورده‌های نفتی و گازی در ایام تعطیلات نوروز را حائز اهمیت خواند.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان همدان با تأکید بر رعایت نکات ایمنی توسط ناوگان مسافربری در سفرهای نوروزی، گفت: هر دستگاه اتوبوس مسافربری در ایام نوروز به جهت تأمین امنیت جان مسافران باید قبل از حرکت ضوابط فنی و نکات ایمنی را رعایت کند.

رودباری با بیان اینکه سعی ما بر این است که از حداکثر ظرفیت ناوگان مسافربری برای جابه‌جایی مسافران استفاده کنیم، بیان کرد: همچنین شرکت‌های مسافربری باید پیش‌بینی اتوبوس کشیک را در مواقع ضروری داشته باشند.

وی با اشاره به فروش پیش‌فروش بلیت‌های نوروزی در پایانه‌های استان گفت: پیش‌فروش بلیت‌های نوروزی اینترنتی از یکم اسفندماه اجرایی شده و متقاضیان می‌توانند از ۱۵ اسفند جاری نسبت به تهیه بلیت‌های اینترنتی و حضوری اقدام کنند.

وی با بیان اینکه باید نسبت به اطلاع‌رسانی پیش‌فروش بلیت‌های اینترنتی اقدام کرد، ادامه داد: زمانی که مردم به سامانه بلیت‌های نوروزی اینترنتی مراجعه کنند باعث کاهش حجم مراجعه‌کنندگان به پایانه‌ها می‌شود که این عامل به لحاظ امنیت هم مؤثر است.

رودباری خواستار افزایش ساعات کاری مراکز معاینه فنی خودروهای سنگین در روزهای پایانی سال شد و گفت: همچنین شهرداری می‌تواند به منظور ارتقاء ایمنی خودروها، ساعات کاری مراکز معاینه فنی خودروهای سبک را افزایش دهد.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان همدان در خصوص تأمین ناوگان مسافربری برای اعزام کاروان‌های راهیان نور، بیان کرد: شرکت‌های مسافربری باید اتوبوس‌های با عمر کمتر از ۵ سال خود را در اختیار کاروان راهیان نور قرار دهند.

وی افزود: همچنین مسافران می‌توانند قبل از حرکت با سامانه گویای ۱۴۱ تماس بگیرند و از وضعیت محورهای استان مطلع شوند.

وی با اعلام این خبر که راهدارخانه‌های استان در ایام تعطیلات نوروزی باید به صورت شبانه‌روزی فعال باشند، تصریح کرد: حضور نیروهای راهداری و حمل‌ونقل به صورت کشیک در راهدارخانه‌ها در این ایام ضروری است.

وی با تأکید بر اینکه گشت‌های راهداری باید در ایام نوروز در سطح راه‌های استان حضور داشته باشند، عنوان کرد: همچنین شستشوی تابلوهای ترافیکی، گاردریل، عملیات برف‌روبی و تراشه‌برداری باید قبل از تعطیلات نوروزی انجام شود.

سرهنگ سعید اسماعیلی، جانشین پلیس‌راه استان همدان نیز در این جلسه اظهار کرد: با توجه به فرارسیدن تعطیلات نوروزی نیروهای راهور استان از (۲۵ اسفند) جاری در سطح محورهای مواصلاتی به مسافران خدمات ارائه می‌دهند.

وی افزود: همچنین به منظور جلوگیری از تصادفات اتوبوس‌های مسافربری در پایانه‌های حمل‌ونقل استان نظارت می‌شوند و زمانی که از نظر ایمنی مجهز بودند اجازه حرکت داده می‌شود.

جانشین پلیس‌راه استان همدان ابراز کرد: در طی مکاتباتی که با ادارات استان داشتیم سرویس‌های نقلیه دستگاه‌های دولتی و اجرایی در ایام نوروز حق هیچ‌گونه تردد و انتقال مسافر را نخواهند داشت.

سرهنگ اسماعیلی از حضور نیروهای راهور در محور گنج‌نامه همدان به جهت تردد مسافران و جلوگیری از تصادفات از (۱۵ اسفند) امسال خبر داد.

وی با اشاره به مجهز شدن اتوبوس‌های مسافربری به سامانه سپهتن گفت: این سامانه در جهت کنترل عملکرد ناوگان حمل‌ونقل مسافر بسیار مثمر ثمر واقع شده است.

نظر شما