شناسهٔ خبر: 35396 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیرکل راه و ترابری سمنان خبر داد

احداث ۱۵ سکوی نماز جدید برای مسافران نوروزی سمنان/ کاهش محسوس تصادفات نوروزی استان در سال‌های اخیر

عبدالمجید نژاد صفوی مدیرکل راه و ترابری سمنان از ساخت ۱۵ سکوی نماز جدید در آستانه نوروز برای استفاده مسافران نوروزی در محورهای مواصلاتی استان خبر داد.

عبدالمجید نژاد صفوی، مدیرکل راه و ترابری سمنان در گفت‌وگو با پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی عنوان کرد: از ابتدای اسفند خط‌کشی تمام راه‌های شریانی، فرعی و روستایی محورهای استان را آغاز کرده‌ایم و ۵۰ درصد علایم و نیز تمام گاردریل‌های آسیب‌دیده بازسازی شده‌اند.

نژادصفوی افزود: اکنون راهداران درحال بهسازی روکش آسفالت محورها و لکه‌گیری هستند و ۱۰ دستگاه دوربین کنترل سرعت هوشمند را نیز در محورها نصب کرده‌ایم.

مدیرکل راه و ترابری سمنان با اشاره به احداث ۳۰ سکوی نماز در محورهای این استان در طول سال ۹۵عنوان کرد: در آستانه نوروز ۱۵ سکوی نماز دیگر در محورهای استان احداث خواهد شد.

وی با بیان اینکه ایستگاه‌های پذیرایی صلواتی اداره کل راه و ترابری سمنان از ۲۸ اسفند تا ۱۴ فروردین فعال خواهند بود، توضیح داد: عملیات ایمن‌سازی حفاظ گاردریل‌ها و نورپردازی تقاطع‌های غیرهمسطح در راستای مبلمان جاده‌ای در حال انجام است. همچنین بروشورهای معرفی و اطلاع‌رسانی مکان‌هایی چون اورژانس، فرمانداری‌ها، بیمارستان‌ها، مراکز رفاهی، مساجد، مکان‌های اسکان نوروزی و راهدارخانه‌ها را تهیه کرده‌ایم که از ۲۵ اسفند ماه توزیع می‌شوند.

مدیرکل راه و ترابری سمنان با بیان اینکه مشکل محدودیت روشنایی در سه نقطه شامل خروجی حرم تا حرم به سمت گرمسار، ورودی فرودگاه شاهرود و منطقه رودیان رفع شده است، عنوان کرد: عملیات مبلمان جاده‌ای و زیباسازی را در میادین بزرگ میامی و سرخه به اتمام رسانده‌ایم و مقرر شده با همکاری میراث فرهنگی استان بخشی از پارکینگ‌های بزرگ مبادی شهرها به فروش محصولات بومی اختصاص یابد.

وی همچنین گفت: سمنان ششمین استان وسیع کشور و دارای ۶۶۰ کیلومتر بزرگراه است. این استان کویری مرکز ثقل و محل استراحت مسافران شرق به غرب و شمال به جنوب کشور محسوب می‌شود و بنابراین اصلاح شیب شیروانی محورهای این استان در تامین ایمنی سفرها ضروری است. در این راستا در دو سال اخیر ۷۰۰ کیلومتر از محورهای استان را اصلاح شیب شیروانی کردیم که نتیجه این اقدام کاهش ۱۸.۵ درصدی تصادفات در نوروز سال گذشته با وجود افزایش ۱۸ درصدی تردد و نیز کاهش ۸.۷ درصدی تصادف در شش ماه نخست امسال بوده است.

نژادصفوی با بیان اینکه درآستانه نوروز ۲۰ پارکینگ خاکی در محورهای استان سمنان احداث و نهال‌کاری شده است،  افزود: به زودی در هفت شهر استان سمنان بوستان راهدار احداث می‌شود که در این راستا نخستین بوستان راهدار با ۳۷۰۰ نهال در گرمسار ساخته شده است.

مدیرکل راه و ترابری سمنان همچنین از زیباسازی تقاطع‌های غیرهمسطح استان و نام‌گذاری آنها به نام شهدا خبر داد.

 

نظر شما