شناسهٔ خبر: 35485 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

با حضور معاون اول رئیس‌جمهور؛

آغاز بهره‌برداری از چهار دستگاه دوربین ثبت تخلفات جاده‌ای در خراسان شمالی

مراسم مسئول مرکز مدیریت راه‌های اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای خراسان شمالی گفت: بهره‌برداری از چهار دستگاه دوربین ثبت تخلفات جاده‌ای در این استان همزمان با سراسر کشور با حضور اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس‌جمهور به صورت ویدئو کنفرانس آغاز شد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای خراسان شمالی، امین بهزادنیا مسئول مرکز مدیریت راه‌های اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان گفت: این تعداد دوربین ثبت تخلف جاده‌ای در مسیر رفت و برگشت محور بجنورد- آشخانه و محور فاروج به شیروان نصب و افتتاح شد.

بهزادنیا افزود: دوربین‌های ثبت تخلفات جاده‌ای قادر به شناسایی تخلف سرعت لحظه‌ای غیرمجاز و سرعت غیرمجاز متوسط بوده و می‌توانند تصویر پلاک خودروی متخلف را ثبت کنند.

وی تصریح کرد: دوربین‌های ثبت تخلف جاده‌ای تصویر پلاک خودروی متخلف را ثبت و به مرکز کنترل پلیس راهور ارسال می‌کنند.

وی گفت: پلیس راهور با استفاده از این اطلاعات، برگ جریمه را به آدرس مالک خودرو ارسال می‌کند. وی افزود: پیش از این ۶ دستگاه دوبین ثبت تخلفات جاده‌ای در محورهای شریانی این استان نصب شده است که حدود ۲۲ درصد از راه‌های شریانی استان را رصد می‌کنند.

مسئول مرکز مدیریت راه‌های اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای خراسان شمالی تصریح کرد: محور آشخانه- بجنورد و بالعکس و مسیر رفت و بازگشت بزرگراه فاروج تا بجنورد به طور کامل تحت پوشش نظارت‌های دوربین‌های ثبت تخلفات جاده‌ای است.

وی بیان کرد: پیش‌بینی برای نصب دوربین ثبت تخلف در محور بجنورد- اسفراین و محور بجنورد جنگل گلستان شده است که در سال‌های آینده طبق برنامه‌ریزی انجام شده نصب خواهد شد.

امین بهزادنیا اظهار کرد: بهمن‌ماه امسال یک هزار و ۹۰۶ فقره تخلف رانندگان عبوری از استان توسط دوربین‌های ثبت تخلف سرعت استان به پلیس ارسال شده است.

نظر شما