شناسهٔ خبر: 35532 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

معاون امور بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن خبر داد؛

ارایه تسهیلات وام بلاعوض به سیل زدگان/ آغاز نوسازی در مناطق سیل زده

عزیزالله مهدیان معاون امور بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن گفت: برای بازسازی خانه های سیل زده در روستاها، ۵ میلیون و در شهرها ۶ میلیون تومان کمک بلاعوض پرداخت می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، عزیزالله مهدیان  در رابطه با واحدهای تخریب شده در سیل های اخیر در مناطق شهری و روستایی گفت: در سیل های اخیر که در ۴ استان کشور صورت گرفته حدود ۱۸ هزار و ۱۰۰۰ واحد مسکونی صد در صد تخریب و در مناطق شهری و روستایی ۲۸ هزار واحد دچار آبگرفتگی و خسارت جزئی شد.

وی با اشاره به اینکه سیل در استان های فارس، کرمان، هرمزگان و بوشهر رخ داده است، گفت: بیشترین خسارت در شهرهای فارس، جهرم، داراب و کرمان صورت گرفته است.

مهدیان تاکید کرد: افرادی که از تسهیلات نوسازی استفاده نکردند می توانند از تسهیلات بنیاد مسکن در بازسازی و نوسازی استفاده کنند، کار کارشناسی در این مناطق صورت گرفته و تسهیلات آماده پرداخت است.

معاون امور بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن با اشاره به اینکه بنیاد مسکن کار نوسازی و پرداخت وام را آغاز کرده است، گفت: به محض تامین اعتبار از سوی دولت کار ارایه تسهیلات آغاز می شود اما بنیاد مسکن منتظر تامین اعتبار نیست و کار نوسازی را آغاز کرده است.

بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از قول مهدیان نوشت: بنیاد مسکن آمادگی دارد تا به صورت رایگان برای خانه هایی که دچار تخریب شده نقشه تهیه کند تا افراد شروع به ساخت واحدهای خود کنند.
مهدیان در رابطه با تسهیلات ارائه شده به واحدهای خسارت دیده گفت: برای بازسازی در مناطق شهری به ازای هر واحد ۶ میلیون تومان کمک بلاعوض و ۳۰ میلیون تسهیلات، در مناطق روستایی ۲۰ میلیون تسهیلات و ۵ میلیون کمک بلاعوض، واحدهای نیازمند تعمیر نیز در شهر و روستا ۱۲ میلیون تومان تسهیلات و ۲ میلیون کمک بلاعوض دریافت می کنند.

این مقام مسئول افزود: سقف اعتبارات به نسبت خسارت پرداخت می‌شود.

معاون بهسازی خانه های روستایی بنیاد مسکن ادامه داد: بنیاد مسکن ستادی برای بازسازی در استانها دایر کرده و مردم مراجعه کنند تا سریعتر کار نوسازی صورت گیرد. /

نظر شما