شناسهٔ خبر: 35596 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیرکل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان تشریح کرد:

جزئیات پروژه‌های عمرانی راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان

راهسازی صبح امروز نشست خبری مدیرکل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان با حضور اکثریت، خبرنگاران و اصحاب رسانه در دفتر جلسات وی برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان، صبح امروز نشست خبری مدیرکل راه و شهرسازی استان با حضور اکثریت، خبرنگاران و اصحاب رسانه در دفتر جلسات وی برگزار شد.

هدف از برگزاری این نشست ارائه گوشه‌ای از خدمات و اقدامات این اداره کل در دولت یازدهم بود.

در این جلسه مسعود مالکی مدیرکل راه و شهرسازی استان ضمن عرض خیرمقدم و تشکر از اطلاع‌رسانی تمامی خبرگزاری‌ها و اصحاب رسانه در بخش‌های عمرانی و پروژه‌های مختلف راه و شهرسازی به توضیحات و جزئیات بیشتری درباره این موضوعات پرداخت:

ـ احداث پل‌های تقاطع غیر هم‌سطح ورودی شهرستان‌های خاش، پل جهاد زاهدان و پل بگین در محور مهرستان به آشار.

ـ  احداث ۷۲۵ کیلومتر انواع راه (۸۱ کیلومتر بزرگراه- ۴۰ کیلومتر راه اصلی- ۵۱ کیلومتر راه فرعی و ۵۵۳ کیلومتر راه روستایی) با اعتبار ۳۱۰ میلیارد تومان.

ـ  خط‌کشی ۹۶۰۰ کیلومتر راه.

ـ آسفالت ۲۴۰ کیلومتر راه روستایی در سال.۱۳۹۴

ـ ۴۹ کیلومتر نصب گارد ریل، اصلاح و آرام‌سازی ۱۹۰ کیلومتر شیب شیروانی.

ـ تعمیر ۷۷ دستگاه پل کوچک و بزرگ.

ـ آشکارسازی و رفع ۵۶ نقطه و مقطع پرحادثه.

ـ ساماندهی مبادی ورودی و خروجی شش پاسگاه پلیس‌راه (بهسازی آسفالت- خط‌کشی و نصب علائم).

ـ در سال ۱۳۹۵ مطالعات ۵ طرح راه فرعی به اصلی (مهرستان به سرباز – مهرستان به ایرانشهر- مهرستان به سوران- خاش به سراوان به صورت دو باند و خاش به میرجاوه از طریق سنگان) به اتمام رسیده و مراحل تصویب طرح در وزارت متبوع انجام شده و به سازمان برنامه و بودجه جهت اخذ کمیسیون ماده ۲۱۵ ارسال شده است.

ـ در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی احداث باند دوم ۵۵ کیلومتر بزرگراه (زاهدان- زابل، زاهدان- بم، زاهدان- بیرجند) که مبلغ ۲۸ میلیارد اسناد خزانه به پیمانکاران پرداخت و پیشرفت فیزیکی آن به ۶۷ درصد رسیده که در صورت تأمین اعتبار، در نیمه اول سال ۱۳۹۶ تا سه‌راهی دشتک به پایان خواهد رسید.

ـ تحویل و بهره‌برداری از ۷ پروژه با زیربنای ۱۲۶۰۱ مترمربع و با اعتباری بالغ بر ۳۶ میلیارد تومان شامل بیمارستان‌های ۴۸ تختخوابی زهک و ۳۲ تختخوابی هیرمند، ساختمان انتقال خون زابل، فاز یک پارک اداری زهک که شامل ۶ اداره است، کتابخانه عمومی سراوان، ساختمان دامپزشکی مهرستان، ستاد اقامه نماز استان و خانه عالم زاهدان.

ـ تعداد ۲۲ پروژه عمرانی با زیربنای ۱۰۹۵۸۵ مترمربع با اعتبار بالغ بر ۶۱ میلیارد تومان و با پیشرفت فیزیکی به‌طور متوسط ۵۵ درصدی در دست اجرا است از جمله بیمارستان‌های ۲۰۰ تختخوابی سراوان با پیشرفت فیزیکی ۶۰ درصدی و بیمارستان ۲۰۰ تختخوابی زابل با پیشرفت فیزیکی ۱۶ درصدی و ساختمان فرمانداری‌های نیمروز، هامون و میرجاوه که هرکدام با زیربنای ۱۴۰۰مترمربعی در دست اجرایند.

به دنبال این جلسه خبرنگاران و اصحاب رسانه حاضر سؤالات خود را در بخش‌های گوناگون مطرح و مدیرکل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان به تک‌تک سؤالات مطرح شده پاسخ داد.

نظر شما