شناسهٔ خبر: 35622 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیرکل راه و شهرسازی استان همدان خبر داد:

پیشرفت ۸۳ درصدی محور جوکار- تویسرکان در استان همدان

فرهاد فرزانه مدیرکل راه و شهرسازی استان همدان گفت: چهارخطه کردن محور جوکار – تویسرکان هم‌اکنون از پیشرفت ۸۳ درصدی برخوردار است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از  روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان همدان، فرهاد فرزانه یکی از پروژه مهم راهسازی شهرستان را چهارخطه کردن محور جوکار- تویسرکان دانسته و می‌گوید: این پروژه از سال ۸۹ آغاز شده و تاکنون در حوزه استحفاظی شهرستان ملایر ۸۳ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است و در آینده نزدیک به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی چهارخطه شدن محور توره - ملایر را از دیگر پروژه‌های زیربنایی شهرستان ملایر برشمرد و افزود: بخشی از این محور از آرامستان بهشت هاجر تا دوراهی بیژن آباد به طول ۶.۵ کیلومتر در جهت ایمنی تردد و حذف نقاط حادثه‌خیز در حال ساخت است که مبلغ اولیه پیمان این پروژه بیش از ۶۱ میلیارد و ۷۳۳ میلیون ریال بوده است.

وی تأکید کرد: فاز اول و دوم محور ملایر- بروجرد حدفاصل سامن به روستای یونس از دیگر پروژه‌های مهم راهسازی در شهرستان است که ۷۳ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

فرزانه یادآور شد: با عقد قرارداد ۸ کیلومتر باقی‌مانده از یونس تا سه‌راهی نهاوند بروجرد به‌زودی کل محور ملایر تا بروجرد چهارخطه و ایمن‌سازی خواهد شد.

وی ادامه داد: پروژه تقاطع غیر همسطح بهشت هاجر نیز از دیگر پروژه‌های راهسازی این شهرستان بود که در جهت تسهیل در رفت و آمد و افزایش ایمنی تردد در محور ملایر اراک کلید خورد که در هفته دولت امسال با مبلغ اولیه پیمان بیش از ۵۳ میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید.

فرزانه در پایان بیان کرد: با توجه به وجود ایستگاه راه‌آهن، آرامستان بهشت هاجر و دانشگاه دولتی ملایر در این نقطه ضرورت احداث این تقاطع احساس و مطالعات طرح صورت گرفت که موجب ایمنی تردد در این منطقه و تسهیل رفت و آمد شد و از پروژه‌های زیربنایی و زیرساختی شهرستان محسوب می‌شود.

نظر شما