شناسهٔ خبر: 35700 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیرکل راهداری زنجان خبر داد:

حمل و نقل مسافران نوروزی زنجان با ۱۸۲ اتوبوس ویژه و VIP/ انجام راهداری نوروزی استان با ۵۰ اکیپ

ایرج دست نشان مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای زنجان از آماده‌سازی ۸۰ دستگاه اتوبوس VIP و ۱۰۲ دستگاه اتوبوس ویژه برای جابه‌جایی مسافران نوروزی استان خبر داد.

ایرج دست‌نشان، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی عنوان کرد: نصب و شست و شوی علایم راهنمایی و رانندگی، تعمیرات روشنایی محورها و تعمیرات گاردریل‌ها از اقداماتی است که برای استقبال و رفاه درتردد مسافران درایام نوروز در محورهای مواصلاتی استان دردست انجام است.

دست‌نشان همچنین گفت: لکه گیری آسفالت درکلیه محورهای مواصلاتی استان درحال انجام است و روزانه حدود ۲۰۰ تن آسفالت گرم برای این منظور مصرف می‌شود.

وی افزود: ۲۸ راهدارخانه تجهیز و آماده شده‌اند و پنج شرکت امدادخودرو به طور ۲۴ ساعته آماده خدمت‌رسانی خواهند بود. همچنین ۵۰ اکیپ برای گشت‌های راهداری در نوروز پیش‌بینی شده است.

دست‌نشان گفت: جابه‌جایی مسافران نوروزی استان با ۸۰ دستگاه اتوبوس VIP و ۱۰۲ دستگاه اتوبوس ویژه انجام می‌‌شود و هر ۲۰ دقیقه یک اتوبوس درمحور زنجان-تهران تردد خواهد کرد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای زنجان افزود: برای افزایش ایمنی سفرهای نوروزی با تلاش انجام شده امسال ۱۶ سامانه ثبت تخلفات عبور و مرور طی یک پروژه‌ ملی به سامانه‌های قبلی افزوده شده و تعداد سامانه‌ها را به ۲۰ سامانه ثبت تخلفات در محورهای شریانی افزایش داده‌ایم.

وی با بیان اینکه استان زنجان در نوروز ۹۵ مقام برتر را در کاهش تصادفات جاده‌ای کسب کرده، افزود: این توفیق نتیجه همکاری صمیمانه راهداری و ارگان‌های پلیس راه، اورژانس و مدیریت بحران بوده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای زنجان یادآور شد: این استان با داشتن جاذبه‌هایی چون غارکتله‌خور و بنای سلطانیه همچنین چندین موزه هر ساله درایام عید پذیرای تعداد زیادی از گردشگران داخلی و خارجی است.

نظر شما