شناسهٔ خبر: 35728 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیرکل راه و شهرسازی استان مازندران گفت

پیگیری تکمیل قطعات اجرایی محور هراز در سال ۹۶/ راه‌های ایمن نگین سبز ایران پذیرای مسافران نوروزی است

رحیم نوروزی مدیرکل راه و شهرسازی استان مازندران با تاکید بر توفیقات این اداره کل در توسعه راه‌های اصلی و روستایی در سال ۹۵ از تامین ایمنی راه‌های این استان و پیگیری تکمیل محور هراز خبر داد.

رحیم نوروزی، مدیرکل راه و شهرسازی استان مازندران، در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی عنوان کرد: سال ۹۵ برای این اداره کل با توفیقات زیادی همراه بود که از جمله آنها می‌توان به احداث کمربندی نوشهر-چالوس و پل و تونل چالوس اشاره کرد.

نوروزی همچنین به افتتاح قطعه‌ای از محور هراز درسال ۹۵ اشاره کرد و افزود: محور هراز بسیار مهم و درعین حال یكی از زیباترین جاده‌های كشور به شمار می‌رود، لذا اقدامات بسیار مهمی از جمله احداث بیش از ۱۰۰ كیلومتر باند جدید، ۱۷ كیلومتر تونل،‌ ۳ كیلومتر پل و دیوارسازی در دست اجراست.

وی به اتمام ساخت بخشی از پروژه محور سواد کوه نیز اشاره کرد و گفت: طول این محور ارتباطی در حوزه استحفاظی مازندران ۸۴ کیلومتربوده که در بیش از ۷۱ کیلومتر آن عملیات تعریض انجام شده و مابقی مسیر در آینده‌ای نزدیک زیربار ترافیک خواهد رفت.

نوروزی همچنین به افتتاح تقاطع کمربندی نکا اشاره کرد و افزود: هزینه اجرایی این طرح با اعتباری بالغ بر ۸۰ میلیارد ریال انجام شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی مازندران در معرفی طرح‌های در دست اجرای این اداره کل در حوزه توسعه راه‌ها گفت: چهاربانده کردن جاده گلوگاه به دامغان که در مسیر کریدور شمال به جنوب قرار دارد در دست اقدام است و از دیگر طرح‌های مهم این اداره‌کل می‌توان به مسیر زاغمرز به بهشهر اشاره کرد. همچنین تعریض و چهارخطه کردن محورهای ارتباطی نکا به نیروگاه، هراز، سوادکوه، بهنمیر، قائم‌شهر ـ کیاکلا، درویش‌خیل ـ فریدونکنار، آمل ـ بابل قدیم، آمل ـ چمستان ـ نور و ... در دست اجراست.

وی همچنین با تاکید بر ایمنی راه‌های مازندران در نوروز ۹۶ به اقدامات ایمن‌سازی این اداره كل اشاره کرد و افزود: عملیات اجرای روكش آسفالت، اجرای خط كشی، نصب نیوجرسی، نصب تابلو و علائم، پاكسازی حریم، آشكارسازی نقاط پرحادثه از جمله اقدامات ایمن‌سازی بوده كه تاثیر بسیار زیادی در كاهش تلفات و تصادفات جاده‌ای در محورهای مازندران دارد.

نوروزی تاکید کرد: مازندران نگین سبز کشور است که به لطف خداوند تمام مواهب طبیعی جنگل، کوه و دریا را دربردارد و امیدواریم بتوانیم عید ۹۶ نیز با راه‌هایی ایمن و زیبا پذیرای مسافران نوروزی باشیم.

وی در معرفی مهمترین برنامه‌های اداره کل راه و شهرسازی مازندران درسال ۹۶ افزود: تامین راه‌های روستایی موردنیاز، احداث محورهای گلوگاه-دامغان و ساری-تاکام و ادامه قطعات محور هراز از اولویت برنامه‌های این اداره کل درسال ۹۶ است. ضمن اینکه پیگیر بهسازی بافت فرسوده استان هستیم.

مدیرکل راه و شهرسازی مازندران جمعیت ساکن در بافت فرسوده این استان را ۵۰۰ هزار نفر اعلام کرد و گفت: در مازندران ۴۸۰۰ هکتار بافت فرسوده و ۱۱۹۱ هکتار سکونتگاه غیررسمی داریم که این بافت‌های ناکارآمد در ۳۸ شهر استان پراکنده‌اند و بیشترین مساحت آنها به ساری(۶۴۰ هکتار) اختصاص دارد.

وی افزود: خوشبختانه در زمینه بهسازی بافت‌های فرسوده تعامل خوبی با مدیریت شهری داریم و دستگاه‌های مختلف نیز با ما همکاری دارند.

نظر شما