شناسهٔ خبر: 35751 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیرکل راه و شهرسازی استان همدان خبر داد:

برگزاری آزمون ورود به حرفه مهندسی در همدان

آزمون مدیرکل راه و شهرسازی استان همدان از برگزاری آزمون ورود به حرفه مهندسی در تاریخ ۱۹ و ۲۰ اسفندماه خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان همدان، فرهاد فرزانه اظهار کرد: آزمون‌های ورود به حرفه مهندسان طی روزهای پنجشنبه و جمعه هفته جاری برگزار می‌شود.

وی تصریح کرد: تعداد کل مهندسین شرکت‌کننده ۲۵۳۷ نفر آزمون است که برای ورود به حرفه مهندسی و دریافت پروانه اشتغال به کار مهندسی با یکدیگر رقابت می‌کنند.

وی به رشته تحصیلی داوطلبان نیز اشاره کرد و گفت: این داوطلبان در رشته‌های عمران (صلاحیت محاسبه، نظارت و اجرا)، گروه معماری (صلاحیت طراحی، نظارت و اجرا) و گروه تأسیسات مکانیکی (صلاحیت محاسبه و نظارت)، گروه تأسیسات برقی (صلاحیت محاسبه و نظارت) گروه نقشه‌برداری و گروه ترافیک با یکدیگر به رقابت می‌پردازند.

فرزانه یادآور شد: ‌محل برگزاری آزمون‌ها در دانشگاه آزاد اسلامی واحد همدان واقع در شهرک شهید مدنی (حسن‌آباد) و دانشگاه آزاد اسلامی ملایر است.

گفتنی است در آزمون پنجشنبه صبح ۱۰۳۴ نفر آزمون خواهند داد که از این تعداد ۷۹۲ نفر شامل ۶۲۰ آقا و ۱۷۲ خانم در شهرستان همدان و ۲۴۲ نفر شامل ۲۲۸ آقا و ۱۴ خانم در شهرستان ملایر است.

وی ادامه داد: در آزمون پنجشنبه بعدازظهر نیز ۸۷۱ نفر آزمون خواهند داد که از این تعداد ۶۴۹ نفر شامل ۵۵۵ نفر آقا و ۹۴ نفر خانم در شهرستان همدان و ۲۲۲ نفر شامل ۲۰۴ آقا و ۱۸ خانم در ملایر است.

همچنین در صبح روز جمعه ۳۲۹ نفر شامل ۲۴۸ نفر در همدان با حضور ۲۶۹ آقا و ۱۵ خانم و ۸۱ نفر در ملایر با حضور ۷۶ آقا و ۵ خانم به رقابت خواهند پرداخت.

فرزانه در پایان گفت: در آزمون صبح و بعدازظهر رشته (طراحی معماری) ۳۰۳ نفر ثبت‌نام نمودند که از این تعداد ۲۵۵ نفر شامل ۱۵۶ آقا و ۹۹ خانم در شهرستان همدان و ۴۸ نفر شامل ۳۲ آقا و ۱۶ خانم در ملایر با یکدیگر رقابت می‌کنند.

نظر شما