شناسهٔ خبر: 35775 - سرویس بنادر و دریانوردی
نسخه قابل چاپ

محسنی خبر داد:

راه‌اندازی‌ دفتر صدور روادید الکترونیکی در بندر شهید‌ باهنر/ قدمی رو به جلو برای تسهیل خدمات‌رسانی به شناورهای کروز

 افتتاح با حضور معاون‌ کنسولی وزارت امورخارجه، دفتر صدور روادید الکترونیکی در پایانه مسافری بین المللی بندر شهید باهنر راه اندازی شد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، حسن قشقاوی اولویت کاری این دفتر را خدمات رسانی به بخش خصوصی عنوان کرد و افزود: با راه اندازی دفتر صدور روادید الکترونیکی بیش از ۱۸۰ کشور جهان فراهم است.

محمد محسنی مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر نیزدر حاشیه مراسم راه اندازی این دفتر گفت: پایانه مسافری بین المللی خلیج فارس بندر شهید باهنر از جمله مرزهای فعال دریایی کشور است که با راه اندازی دفتر صدور روادید الکترونیکی شاهد رونق و توسعه بیشتر صنعت گردشگری و مسافرت‌های دریایی خواهیم بود.

وی افزود: راه اندازی چنین دفتری که پس از دو سال پیگیری و برای نخستین بار در سطح بنادر کشور انجام شده است، می تواند باعث تسهیل خدمات رسانی به شناورهای کروزشود.

محسنی خاطرنشان‌کرد: تجهیز و تامین فضای فیزیکی، تجهیزات، امکانات اداری و زیر ساخت های IT آن توسط بندر شهید باهنر صورت گرفته است.

 ناوگان مسافری بین المللی بندر شهید باهنر شامل دو فروند شناور ایرانی و عمانی با ظرفیت ۷۰۰ صندلی سفر است که سه روز در هفته به مقصد کشور امارات و یک روز در هفته به مقصد کشور عمان و جابجایی مسافران را انجام می‌دهند.

نظر شما