شناسهٔ خبر: 35941 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

علی اکبری خبر داد:

استقرار اکیپ‌های راهداری نوروزی در ۶۷ نقطه از محورهای آذربایجان غربی/ مکان‌یابی برای نصب ۴۲ دوربین ثبت تخلف/ فعالیت ۱۳ مجتمع‌ خدماتی رفاهی در جاده‌های استان

عبدالحسین علی ‌اکبری مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان غربی از آماده‌سازی تمام راهدارخانه‌ها واستقرار اکیپ‌های راهداری نوروزی در ۶۷ نقطه از محورهای استان خبر داد و گفت: ۱۳ مجتمع‌ خدماتی رفاهی در جاده‌های استان فعالیت می‌کنند.

عبدالحسین علی‌اکبری، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان آذربایجان غربی درگفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی عنوان کرد: یکی از اولویت‌های اصلی این اداره کل درآستانه نوروز ۹۶ تامین ایمنی سفر است و یکی از دلایل کاهش تصادفات جاده‌ای امسال نسبت به سال گذشته شرایط جدی مساعدتر و افزایش تردد بوده است.

علی‌اکبری افزود: برای کاهش تصادفات جاده‌ای برای فعال کردن ۴۲ دوربین ثبت تخلف در محورهای استان مکان‌یابی صورت گرفته که اوایل سال ۹۶ فعال می‌شوند. همچنین کمیته‌ای با حضور پلیس راه استان با برنامه‌های کوتاه‌مدت و بلند مدت تشکیل داده‌ایم که رفع ۳۷ نقطه پرحادثه در اولویت آنهاست.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان غربی از پایان خط‌کشی ۸۰۰ کیلومتر از محورهای استان توسط سه اکیپ خبر داد و گفت: عملیات لکه‌گیری، چاله‌ پرکنی و شست‌وشوی علایم رانندگی صورت گرفته و گاردریل‌ها و چراغ‌های جاده‌ها تعمیر شده‌اند. ضمن اینکه از ابتدای اسفند اکیپ‌های بازرسی این اداره کل به کنترل تجهیزات و امکانات مجتمع‌های خدماتی رفاهی و نمازخانه‌های بین راهی پرداخته‌اند.

وی عنوان کرد: تمام راهدارخانه‌های استان آماده شده‌اند و اکیپ‌های راهداری نوروزی در ۶۷ نقطه از محورهای استان مستقر و آماده خدمت‌رسانی هستند.

علی‌اکبری همچنین تعداد مجتمع‌های خدماتی رفاهی فعال در جاده‌های استان را ۱۳ باب اعلام کرد و گفت: ۱۷ مجتمع نیز در دست ساخت داریم که به پیشرفت ۶۰ تا ۷۰ درصدی مراحل احداث رسیده‌اند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان غربی از فراهم بودن شرایط ایمنی ناوگان مسافری و باری استان برای جابجایی مسافران نوروزی خبر داد و افزود: عمر متوسط اتوبوس‌های بین شهری استان ۱۰.۶ سال یعنی جوان‌تر از متوسط کشوری و عمر متوسط کامیون‌ها ۱۶ سال یعنی برابر متوسط کشور است.

نظر شما