شناسهٔ خبر: 35960 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

در استان یزد برگزار شد:

جزئیات برگزاری سومین جلسه کمیته اجرایی حمل‌ونقل ستاد سفرهای استانی یزد

جلسه سومین و آخرین جلسه کمیته اجرایی حمل‌ونقل ستاد سفرهای استانی در اداره کل راه و شهرسازی استان یزد به ریاست مدیرکل راه و شهرسازی استان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان یزد، این جلسه با حضور نمایندگان حوزه حمل‌ونقل استان از جمله پلیس‌راه، پلیس راهور، راه‌آهن، فرودگاه، راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای، هلال‌احمر، هواشناسی، امداد خودرو و سایر ارگان‌هایی که در حوزه حمل‌ونقل استان نقش دارند برگزار شد و به موضوعات هماهنگی دستگاه‌های مرتبط در خصوص سفرهای نوروزی پرداخته شد.

رئیس کمیته اجرایی حمل‌ونقل ستاد سفرهای استانی در این جلسه ضمن خوش‌آمد گویی به اعضای این کمیته در مورد دو جلسه قبلی بیان کرد: گزارش‌های به عمل آمده نشان‌دهنده این است که دستگاه‌های اجرایی عضو این کمیته آمادگی کامل برای استقبال از مسافران نوروزی را دارند.

نقصان محمدی گفت: با امکاناتی که در حوزه راهداری داریم و با توجه به دوربین‌هایی که در طول مسیر جاده وجود دارد ایمنی راه‌ها از سال قبل بهتر خواهد بود و کنترل مناسب‌تری صورت می‌گیرد. نقاط حادثه‌خیز با هماهنگی پلیس‌راه شناسایی و توسط تیم راهداری آشکارسازی شده و همچنین تابلو علائم و خط‌کشی کلیه محورها مرمت و نوسازی شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان در ادامه این نشست از استقرار یگان‌های امدادی در طول مسیر و همچنین استقرار پلیس‌راه در ۱۶ منطقه استان به‌صورت موقت و ۶ منطقه به‌صورت ثابت برای سفرهای نوروزی خبر داد و گفت: در کنار پلیس‌راه استان یگان‌های امدادی، هلال‌احمر و راهداری برای کمک به مردم عزیز مستقر خواهند بود و تمهیدات لازم برای استقبال از هموطنان عزیز را فراهم آوردند.

رئیس شورای حمل‌ونقل استان در پایان این نشست افزود: امیدواریم نوروز امسال با هماهنگی‌هایی که صورت گرفته شاهد کمترین حوادث جاده‌ای باشیم و سفر خوبی را برای هموطنان عزیزمان آرزومندیم.

نظر شما