شناسهٔ خبر: 36047 - سرویس ریلی
نسخه قابل چاپ

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خبر داد:

امکان تزریق ۲۰ هزار میلیارد ریال به شرکت ریلی رجا وجود دارد/ پدرم کارگر انبار راه آهن بود

علي ربيعي وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: شرکت رجا متعلق به بازنشستگان، کارگران و مستمری بگیران است و در یک برنامه میان مدت برای توسعه ناوگان ریلی آن می توان ۲۰ هزار میلیارد ریال منابع مالی برای این شرکت در نظر گرفت.

به گزارش پايگاه خبري وزارت راه و شهرسازي، «علی ربیعی» عصر دوشنبه در مراسم بهره برداری از ۱۱۳ واگن مسافری جدید در ایستگاه راه آهن تهران افزود: بدون شک ارتباطات عامل توسعه کشورهاست و بدون حمل و نقل هوایی، دریایی، زمینی و ریلی نمی توان به توسعه پایدار دست یافت.

وی با اشاره به اينكه پدر من کارگر انبار راه آهن بود و تن او همیشه بوی قطار می داد گفت: شرکت رجاء متعلق به تمام کارگران و بازنشستگان است که سهمی از این ناوگان حمل‌ونقل ریلی دارند.

ربيعي با اشاره به برنامه‌های سازمان تامین اجتماعی برای گسترش ناوگان رجاء گفت: من در برنامه میان‌مدت قصد سرمایه‌گذاری ۲ میلیارد تومانی برای توسعه ناوگان رجاء داریم.

وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی با بیان اینکه سال‌های گذشته تمام صنایع کشور عقب‌گرد داشتند  و از سیاست‌ها و اهداف خود دور شدند، گفت: به‌طور قطع بازگشت به چرخه اقتصادی شرکت‌ها بسیار سخت خواهد بود.

ربیعی با اشاره  به تاثیرگذاری زیرساخت‌ها در اقتصاد کشور اظهار داشت: به‌طور قطع ارتباطات عامل توسعه کشور است و تا زمانی که ارتباطات قوی شکل نگیرد کشور به توسعه نمی‌رسد.

وی افزود: ارزان شدن قیمت تمام شده کالا، توسعه اقتصادی و توسعه اجتماعی و افزایش امنیت در کشور نیازمند ایجاد ارتباطات و زیر ساخت‌های قوی است.

ربیعی با بیان اینکه افتخار می‌کنم پدرم کارگر راه‌آهن بود، گفت: به یاد دارم زمانی را که از روی ریل عبور می‌کردم تا برای پدرم غذا ببرم.

وی افزود: به یاد دارم زمانی که چند میخ از اموال راه‌آهن در جیب پدرم مانده بود و همواره نگران پس دادن این اموال راه‌آهن بود. به یاد دارم زمانی را که خانه ما پشت خط راه‌آهن بود و صدای سوت قطار حکم بیدار باش ما را داشت.

ربیعی افزود: به یاد دارم زمانی را که سوار قطار گرمسار بودم و چون نتوانستم از این قطار پیدا شوم تا گرمسار مسیر را طی کردم و در گرمسار پیدا شدم در حالی‌که فقط یک کفش در پا داشتم.

وزیر کار، تعاون و رفاه‌اجتماعی گفت: امروز آمده‌ام به تمام کارگران راه‌آهن سلام و خسته نباشی بگویم و بگوییم که افتخار می‌کنم فرزند یک کارگر راه‌آهن هستم.

توسعه شبکه ریلی اقتصاد ایران را بهبود می‌بخشد

وزیر کار همچنين در جمع خبرنگاران تاکید کرد که توسعه ناوگان حمل‌ونقل ریلی و شبکه راه‌آهن باعث ارتقاء و بهبود اقتصاد کشور می‌شود.

وي با اشاره به الزام سرمایه‌گذاری در بخش حمل‌ونقل ریلی اظهارداشت: به‌طور قطع توسعه ناوگان حمل ونقل ریلی و راه‌آهن فرصت خوبی برای حضور سرمایه‌گذاران خواهد بود.

وی با بیان اینکه توسعه شبکه حمل و نقل ریلی باعث بهبود اقتصاد کشور می‌شود، گفت: ارتباطات مهمترین عامل اقتصاد کشور است که در این بین حمل و نقل ریلی می‌توان نقش موثری در توسعه کشور داشته باشد.

وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی ادامه داد: با آمدن سرمایه‌ها روی ریل به‌طور قطع شاهد آینده بهتری بر حوزه حمل‌ونقل خواهیم بود و برای رسیدن به این هدف باید از سیستم‌های مشارکت‌های استفاده کرد.

ربیعی با اشاره به نوسازی  ناوگان ریلی گفت: تابه امروز اقدامات قابل توجهی انجام شده و امیدواریم با حضور آقای آخوندی این روند پیدا کند.

ربیعی با اشاره به مزایای توسعه شبکه حمل و نقل ریلی گفت: توسعه راه‌آهن و حمل‌ونقل ریلی علاوه بر اینکه در راستای حمایت از محیط زیست است موجب کاهش تلفات جاده‌ای و ارزان شدن قیمت تمام شده کالا و سفرها می‌شود.

به گزارش پايگاه خبري وزارت راه و شهرسازي، عصر امروز با حضور وزیران راه و شهرسازی و تعاون، کار و رفاه اجتماعی و بسیاری از دست اندرکاران صنعت حمل و نقل ریلی کشور ۱۱۳ واگن مسافری به ناوگان حمل و نقل ریلی کشور در شرکت رجا پیوست.

چهار شرکت حمل و نقل ریلی در آستانه نوروز از این واگن ها برای افزایش ظرفیت و ارتقای سطح خدمات مسافری بهره می گیرند.

ورود ۱۱۳ واگن مسافری جدید و نوسازی شده با بهره گیری از توان متخصصان داخلی از برنامه های شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران بود که از امروز کار خود را در خطوط ریلی آغاز کردند.

برچسب‌ها:

نظر شما