شناسهٔ خبر: 36154 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

در استان یزد برگزار شد:

اجرای مانور آمادگی نوروزی دستگاه‌های امدادی استان یزد

مانور مانور آمادگی دستگاه‌های امدادی استان یزد جهت استقبال از مسافران نوروزی در فرماندهی نیروی انتظامی استان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی راه و شهرسازی استان یزد، این مانور باهدف ایجاد هماهنگی بیشتر بین دستگاه‌های امدادی با سفرهای نوروزی در حوزه حمل‌ونقل استان با حضور جمعی از مقامات استان از جمله معاونت هماهنگی امور عمرانی استاندار، فرمانده نیروی انتظامی، مدیرکل راه و شهرسازی، فرمانده پلیس‌راه استان؛ مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای و سایر ارگان‌های امداد جاده‌ای برگزار شد.

قبل از شروع مانور ابتدا مدیرکل راه و شهرسازی و رئیس شورای حمل‌ونقل استان به توضیح ساختار ستاد سفر و کمیته‌های وابسته به آن پرداخت.

نقصان محمدی ضمن تشریح اهداف مانور، تجربه مشق با هم بودن در طرح نوروز سال ۹۶ را مهم‌ترین دستاورد این مانور دانست و گفت: امیدواریم با برگزاری این‌گونه مانورها، دستگاه‌های مرتبط با انسجام و هماهنگی بیشتر بتوانند در عرصه‌های مختلف استان حضور داشته و خدمات بهتر و بیشتری را به همه هموطنان خصوصاً مسافرانی که استان  تاریخی یزد را به عنوان مقصد سفر خویش برمی‌گزینند ارائه نمایند.

وی افزود: استان یزد علاوه بر گردش پذیر بودن به دلیل جاذبه‌های متعدد گردشگری و به خاطر موقعیت ویژه قرارگیری در شاهراه ارتباطی شمال به جنوب در مسیر عبور جمع کثیری از مسافران نوروزی که قصد سفر به نقاط مختلف کشور را دارند قرار می‌گیرد.

خوشبختانه با تلاش مسئولین و همکاران حوزه حمل‌ونقل، جاده‌های استان به آخرین فناوری‌های کنترلی به منظور کنترل ترافیک مجهز شده که این امر نقش به سزایی در کاهش تصادفات و حوادث رانندگی در محورهای استان را در پی داشته است.

علاوه بر ایمنی نسبی امنیت مناسب جاده‌ها که با تلاش همکارانمان در نیروی انتظامی فراهم شده است باعث تشویق مسافرت با استفاده از شبکه راه‌های استان و افزایش ترافیک در این محورها گردیده که این امر خود مسئولیت دستگاه‌های خدمات رسان مرتبط به حمل‌ونقل جاده‌ای را سنگین‌تر نموده است.

رئیس شورای حمل‌ونقل استان در پایان ضمن تبریک سال نو، از معاونت هماهنگی امور عمرانی استان، فرمانده نیروی انتظامی و پلیس‌راه و سایر دستگاه‌های  امدادی و حمل‌ونقلی تقدیر و تشکر کرد.

نظر شما