شناسهٔ خبر: 36178 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

تهیه دفترچه ضوابط همسان‌سازی پارکینگ شهرهای استان قزوین/ ارزش هر شهر به کیفیت و کمیت خدمات شهری آنست

محسن اسماعیلی مدیر شهرسازی و معماری اداره کل راه و شهرسازی از تهیه و تدوین دستورالعمل همسان‌سازی ضوابط و دستورالعمل‌های اجرایی جهت آرایش پارکینگ‌های مسکونی برای کلیه شهرهای استان خبر داد.

به گزارش پايگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از اداره روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان قزوین،  محسن اسماعیلی با اعلام این خبر گفت: ارزش و سرمایه هر شهر بستگی به خدماتی دارد که اساس سکونت‌گاه‌های شهری را تشکیل می‌دهند و هرچه کیفیت ارائه این خدمات بهتر باشد هزینه زندگی برای شهروندان کمتر و کیفیت زندگی در آن بهتر میباشد.

وی افزود: مدیریت پارکینگ یکی از چالش‌های مدیریت شهری به ویژه در شهرهای پرتردد می‌باشد و سطوح مختلف امکانات پارکینگ می‌تواند بر کارایی ترافیک و کیفیت زندگی شهری تأثیر بگذارد.

اسماعیلی بیان داشت: در همین راستا و به جهت بالابردن سطح کیفیت زندگی، حوزه مدیریت شهرسازی و معماری این اداره کل اقدام به تدوین دستورالعمل همسان‌سازی ضوابط و دستورالعمل‌های اجرایی جهت آرایش پارکینگ‌های مسکونی برای کلیه شهرهای استان نموده است.

وی اضافه کرد: این دستورالعمل در جلسات متعدد کارشناسی این حوزه و کمیته فنی با حضور نمایندگان شهرداری‌های استان مطرح و منتج به تدوین دفترچه ضوابط جهت ارائه به کمیسون ماده ۵ گردید.

مدیر شهرسازی و معماری این اداره کل خاطر نشان کرد: مراتب طی ۲ جلسه کمیسیون ماده ۵ مطرح و نهایتا با حضور اعضای جلسه و شهرداران ۱۰ شهر استان مقرر شد نظرات مکتوب شهرداری‌های استان و میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری اخذ و موضوع در شورای ترافیک استان نیز مطرح شود و نتایج حاصله از مکاتبات فوق در جلسه کمیسیون ماده ۵ آینده شهرستان‌های استان مورد بررسی قرار گیرد.

این مقام مسئول در خصوص جزییات مربوط به این پارکینگ‌ها گفت: پیشنهاد همسان‌سازی ضوابط و دستورالعمل‌های اجرایی تامین پارکینگ اعم از جزئیات آرایش پارکینگ با زوایای مختلف، تامین پارکینگ، شیب رمپ، نحوه اجرای انواع رمپ‌ها و ضوابط مربوط به حذف پارکینگ در شهرهای مختلف استان با لحاظ نمودن ضوابط طرح تفصیلی و ساختار بومی هر شهر طی جلسات متعدد داخلی با حضور کارشناسان حوزه مدیریت شهرسازی و معماری تهیه شده است.

نظر شما