شناسهٔ خبر: 36199 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

نوبخت مطرح کرد:

تردد آسان و و رونق اقتصادی منطقه مورد نظر است/ راه‌آهن گیلان بهار ۹۶ افتتاح می‌شود

نوبخت معاون رئیس جمهور با افتتاح ۳۳۰۰ متر آزادراه رشت-قزوین و تاکید بر اجرای این طرح که برای تسهیل در تردد مردم انجام شد، گفت: راه‌آهن گیلان نیز بهار ۹۶ افتتاح می‌شود و امیدواریم شاهد تحول بزرگ‌تر در راه‌اندازی این پروژه باشیم.

به گزارش پایگاه خبری وزرات راه و شهرسازی، محمدباقر نوبخت صبح امروز در مراسم افتتاح سه هزار و ۳۰۰ متر آزاد راه رشت‌ ـ‌ قزوین از ۱۱ کیلومتر باقی‌مانده این آزادراه اظهار کرد: افتتاح این پروژه در راستای تردد آسان‌تر مردم از این مسیر سخت انجام شده است.

وی با قدردانی از تلاش دست‌اندرکاران پروژه آزاد راه رشت‌ـ قزوین، تصریح کرد: دست‌اندرکاران در تلاش هستند تا بتوانند برای مهمانان نوروزی تمام ایران در گیلان و شما رفت و آمد را فراهم کنند و از همکاران خود در شرکت ساخت و توسعه در راه و شهرسازی و مجریان و مشاوران این پروژه ارزشمند قدردانی می‌کنم.

سخنگوی دولت تسهیل در عبور و مرور یک‌بخش از کار دانست و بیان کرد: نیاز است با مسؤولان جلسه‌ای تشکیل دهیم که موجب رونق اقتصادی شهرهای منطقه شود و یکی از اهداف ما تردد آسان بوده اما مهم‌ترین اصل، رونق اقتصادی مردم است.

 وی با تصریح بر اینکه آمادگی دریافت طرحی برای رونق اقتصادی منطقه رودبار را داریم، خاطرنشان کرد: از این طرح حمایت مالی می‌کنیم و در روزهای آینده اعتبارات پروژه به صورت نقدی پرداخت می‌‌کنیم تا حقوق کارکنان به موقع پرداخت شود.

نوبخت با بیان اینکه منتظر تحول بزرگ در مسیر رشت‌ ـ‌ قزوین هستیم، متذکر شد: امیدواریم در بهار ۹۶ شاهد تحول بزرگ‌تر در بخش راه‌اندازی راه‌آهن گیلان باشیم.

سید رضا سیددانش مشاور امور فرهنگی و رسانه‌ای سازمان برنامه و بودجه کشور نیز در این باره اظهار کرد: این آزاد راه با هزینه ۱۸۰ میلیارد تومان تکمیل شده است.

سید رضا سیددانش با بیان اینکه افتتاح مقدار مذکور آزاد راه ۸۰ درصد مشکلات بار ترافیکی را کاهش می‌دهد، تصریح کرد: معاون رئیس جمهور در سفر قبلی خود به گیلان قول افتتاح این پروژه تا قبل از پایان سال جاری را داده بود که امروز این وعده محقق شده است.

وی بازگشایی مسیر باقی‌مانده آزاد راه در آستانه سال جدید را اقدامی مهم دانست و خاطرنشان کرد: با توجه به گردشگر پذیری گیلان، باید تلاش شود مسافران با کمترین دغدغه وارد استان شده و شاهد حوادث جاده‌ای کمتری در ایام نوروز باشیم.

علاوه بر این محمدباقر نوبخت ظهر امروز از پروژه احداث راه‌آهن رشت ـ قزوین نیز بازدید کرد و در جریان بازدید با اشاره به اینکه رؤسای جمهور کشورهای شمالی مانند روسیه و جمهوری آذربایجان در دیدار با رئیس جمهور ایران انتظار خود مبنی بر راه‌اندازی راه‌آهن شمال ـ جنوب ایران بیان می‌کنند اظهار کرد: پروژه راه‌آهن آستارا ـ آستارا به اتمام رسیده و اجرای پروژه راه‌آهن آستارا ـ رشت در حال پیگیری است.

وی بر تسریع روند اجرای پروژه راه‌آهن رشت ـ قزوین تأکید کرد و افزود: پروژه مذکور باید قبل از اتمام فعالیت دولت یازدهم به اتمام برسد و فعالیت‌ها برای مردم قابل مشاهده باشد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه مردم باید اقدام‌های انجام شده را مشاهده کنند تا قابل قبول باشد، تصریح کرد: برخی از فعالیت‌ها در حال انجام است و اگر کسی آن را حس نمی‌کند به معنای آن نیست که اقدامی انجام نشده است.

نوبخت، اجرای پروژه راه‌آهن رشت ـ قزوین را از پروژه‌های بسیار دشوار خواند و بیان کرد: احداث راه‌آهن رشت ـ قزوین با ساخت یک راه جاده‌ای متفاوت است و باید تمام مسیر آماده باشد تا به بهره‌برداری برسد.

نظر شما