شناسهٔ خبر: 36274 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

رئیس شورای حمل‌ونقل استان قزوین:

دستگاه‌های خدمت‌رسان در حوزه راه و شهرسازی آماده استقبال از مسافران نوروزی استان قزوین/ سفر با قطار کاهش هزینه سفر و پرهیز از گرفتار شدن در ترافیک‌های نوروزی

مسعود حق لطفی رئیس شورای هماهنگی مدیران راه و شهرسازی استان قزوین ضمن تبریک برای فرارسیدن نوروز ۹۵ از آمادگی دستگاه‌های تابعه وزارت راه و شهرسازی برای استقبال از مسافران نوروزی در سطح استان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان قزوین، مسعود حق لطفی با اعلام این خبر گفت: محورهای مواصلاتی استان قزوین همواره در بین پرترددترین محورهای کشور قرار داشته و این حجم تردد در هنگام تعطیلات به بیشترین مقدار خود می‌رسد.

رئیس شورای حمل‌ونقل استان با اشاره به اینکه شعار وزارت راه و شهرسازی در نوروز امسال تندرستی، پاداش رانندگی ایمن است، افزود: با توجه به آمارهای رسمی موجود در خصوص بررسی و تحلیل علل سوانح رانندگی، خطای انسانی مهم‌ترین عامل اثرگذار این حادثه‌ها معرفی شده که امیدواریم مردم عزیز با رعایت اصول راهنمایی و رانندگی، استراحت به موقع و با توجه این نگاه که عبور از جاده هم بخشی از سفر آن‌هاست؛ موجبات کاهش این خطا را فراهم آورده و ما در نوروز ۹۶ شاهد از دست رفتن هموطنانمان نباشیم.

دبیر کمیته ایمنی راه‌های استان اضافه کرد: همکاران تلاشگر ما در اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان با برنامه‌ریزی و کوشش شبانه‌روزی محورهای مواصلاتی استان را برای استقبال از مسافران نوروزی آماده کرده و راهداران عزیز در این مسیرها آماده خدمت‌رسانی می‌باشند.

مدیرکل راه و شهرسازی همچنین با اشاره به پیش‌بینی نمازخانه در محورهای مختلف استان گفت: راهدارخانه‌هایی که در مسیرهای مواصلاتی استان وجود دارند محل‌های مناسبی هستند تا رانندگان با توقفی کوتاه در این مکان‌ها هم خستگی راه از خود دور کنند و هم‌زمانی کوتاه مهمان راهداران خدوم و فداکار باشند.

مسعود حق لطفی در ادامه با اشاره به فواید استفاده از سیستم حمل‌ونقل ریلی از جمله ایمنی بیشتر و عدم ایجاد آلودگی زیست‌محیطی تأکید کرد: با توجه به آمادگی کامل همکاران ما در اداره کل راه‌آهن شمال غرب، هموطنان عزیز می‌توانند برای انجام سفرهای خود با استفاده از قطار ضمن کاهش هزینه سفر، از گرفتار شدن در ترافیک‌های نوروزی هم پرهیز نمایند.

حق لطفی در پایان با اشاره به پیش‌بینی وضعیت هوا برای هفته نخست نوروز ۹۶ از مردم درخواست کرد تا تجهیزات زمستانی به همراه داشته و سیستم‌های زمستانی خودروی خود را بررسی و کنترل نمایند؛ همچنین از سفر به مناطق کوهستانی و گردنه‌های برف‌گیر نیز خودداری نمایند.

نظر شما