شناسهٔ خبر: 36285 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

رئیس شورای هماهنگی روابط عمومی‌های راه و شهرسازی استان قزوین خبر داد:

سامانه‌های ارتباطی راه و شهرسازی استان قزوین آماده ارائه اطلاعات مورد نیاز جهت سفرهای نوروزی

حامد مکملی رئیس شورای هماهنگی روابط عمومی‌های راه و شهرسازی استان قزوین از هموطنان خواست تا پیش از انجام سفر، اطلاعات مورد نیاز خود را از راه‌های گوناگونی که در اختیار آن‌ها قرار داده شده به دست آورده و با آمادگی کامل برای سفر، نوروزی خوب و به یاد ماندنی را برای خود و همراهانشان رقم بزنند.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان قزوین، حامد مکملی با اعلام این موضوع گفت: سامانه‌ها و شماره‌های مختلفی به صورت شبانه‌روزی آماده ارائه اطلاعات مربوط به خدمات حوزه‌های راه و شهرسازی به هموطنان عزیز می‌باشند.

سرپرست اداره روابط عمومی راه و شهرسازی استان افزود: هرگونه اطلاعات مربوط به راه‌ها شامل وضعیت ترافیکی، مسافت سفر، مسیرهای موجود و سایر موارد مورد نیاز جهت سفرهای جاده‌ای از طریق شماره ۱۴۱ و همچنین سامانه ۱۴۱.ir قابل دریافت بوده و در این سامانه تصاویر دوربین‌های مرکز مدیریت راه‌های کشور هم به صورت آنلاین وضعیت موجود راه‌ها را نشان می‌دهد.

مکملی اضافه کرد: این سامانه بر روی گوشی همراه هم قابل‌ نصب بوده و جهت کسب اطلاعات مورد نیاز به راحتی می‌توان از آن بهره‌برداری کرد.

وی همچنین با اشاره به لزوم اطلاع از وضعیت هوا پیش از سفر هم عنوان کرد: برای این منظور شماره ۱۳۴ پیش‌بینی شده و هموطنان می‌توانند برای آگاهی از وضعیت هوا از طریق این شماره اقدام نمایند.

مکملی در ادامه با اشاره به شماره‌های دیگری که جهت اطلاع رسانی به مردم عزیز در حوزه‌های خدمت‌رسانی وزارت راه و شهرسازی پیش‌بینی شده عنوان کرد: شماره ۵۱۴۹ اطلاعات قطار، ۱۹۹ اطلاعات پرواز و ۰۹۶۳۳ هم اطلاعات مربوط به پروازهای فرودگاه امام خمینی (ره) را در اختیار متقاضیان قرار می‌دهد.

مکملی با بیان اینکه بخش‌های مختلف اطلاع رسانی دستگاه‌های تابعه وزارت راه و شهرسازی در سطح استان نیز جهت ارائه خدمت در ایام نوروز آمادگی کامل دارند، اظهار کرد: مرکز مدیریت راه‌های اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده استان قزوین و همچنین روابط عمومی دستگاه‌های اجرایی مختلف در حوزه راه و شهرسازی، اطلاعات مورد نیاز مربوط به راه، راه‌آهن و هواشناسی را به صورت ویژه در روزهای نوروز ۹۶ در اختیار رسانه‌های محترم و عموم مردم ارجمند قرار خواهند داد.

وی در پایان ضمن تبریک این نوروز باستانی از راه رسیده از هموطنان درخواست کرد تا پیش از راهی شدن برای سفر، از این امکان‌های اطلاع رسانی استفاده کرده و با آمادگی کامل از سفر خود لذت ببرند.

نظر شما