شناسهٔ خبر: 36301 - سرویس هوایی
نسخه قابل چاپ

شمس نژاد خبر داد:

اعزام و پذیرش مسافر در فرودگاه قشم از مرز نیم میلیون نفر‌ گذشت/ فرودگاه قشم به بالاترین رقم رشد اعزام و پذیرش مسافر در سال جاری رسید

مجتبی شمس نژاد مدیرعامل فرودگاه بین‌المللی قشم‌، گفت: آمار مسافرین اعزام و پذیرش شده در این فرودگاه با احتساب ٢٩ اسفند سال ۱۳۹۵ از مرز نیم میلیون نفر در سال برای اولین بار می‌گذرد.

مجتبی شمس‌نژاد مدیر عامل فرودگاه بین المللی قشم، در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی ،با اعلام استقبال مسافران نوروزی از سفر به جزیزه قشم،گفت: آمار مسافرین اعزام و پذیرش شده در این فرودگاه با احتساب ٢٩ اسفند سال ۱۳۹۵ از مرز نیم میلیون نفر در سال برای اولین بار می‌گذرد و این در حالی است که در بهمن ماه سال جاری نیز رکورد جابجایی  ٨٠٠٨٦ مسافر در ماه نیز شکسته شد.

وی ادامه داد: با توجه به افزایش مسافری فرودگاه به میزان ۳١% نسبت به سال ۹۴ می توان ادعا داشت که بالاترین رقم رشد در بین فرودگاه‌های کشور  به فرودگاه بین المللی قشم رسیده است.

شمس نژاد تصریح کرد:به دلیل تقاضای پروازی قابل ملاحظه‌ای که شاهد هستیم شرکت  فرودگاه بین المللی قشم به منظور تکریم مراجعین و افزایش سطح رضایتمندی ‌مسافرین، اقدام به انجام اصلاحات، نصب و تجهیز فرودگاه در بخش‌های مختلف داشته است.

وی ارتقای سامانه ناوبری فرودگاه مطابق استانداردهای بین‌المللی و جابجایی سالن پذیرش مسافرین خارجی به منظور بهینه سازی و رفع نقایص موجود را از جمله این اقدامات دانست و گفت:
نصب تسمه نقاله بار ۵۷ متری برای پذیرش بار مسافرین ورودی همزمان، تعویض مانیتورهای اطلاع رسانی به مسافرین و نصب سامانه جدید و هم چنین ایجاد و راه اندازی وبسایت  و کانال اطلاع رسانی جدید فرودگاه به منظور بهره برداری مسافرین محترم، از دیگر اقدامات انجام شده به منظور تکریم مسافر و بهبود شرایط حمل و نقلی است.

نظر شما